Doç.Dr. Hüseyin Eken Hakkında

Doç. Dr. Hüseyin Eken 1980 yılında Antalya Korkuteli’ nde dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Antalya’ da tamamlayan Hüseyin Eken Isparta Fen lisesini kazanarak öğrenim hayatına Isparta’ da devam etmiştir. İyi bir lise eğitimi geçiren Eken doktor olmayı bu dönemde kafasına koymuştur.
1997 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Tıp Fakültesini kazanarak tıp eğitimine başlayan Dr. Hüseyin Eken başarılarla dolu üniversite hayatının ardından 2003 yılında mezun olarak tıp doktoru ünvanını almaya hak kazanmıştır. 

Mezun olur olmaz mesleğine duyduğu heves ve şevkle Aksaray 112 Acil Servisinde sorumlu hekim olarak çalışmaya başlayan Dr. Hüseyin Eken 6 ay burada görev yaptıktan sonra TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) u kazanarak 2004 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim dalında ihtisas eğitimine başlamıştır. 6 yıl boyunca çok fazla sayıda deneyim ve tecrübe kazanan Hüseyin Eken 2010 yılında Genel Cerrahi Uzmanı olarak ihtisas eğitimini tamamlamıştır. 

Uzman doktor olur olmaz hiç zaman kaybetmeden mesleki hayatına başlayan Eken Erzincan Devlet Hastanesinde göreve başladı. 2015 yılında Binali Yıldırım Üniversitesi’ nde yardımcı doçent olarak görev almaya başlayan Eken 2020 yılında doçentlik ünvanını almıştır.
Tüm kariyeri ve eğitimleri sırasında genel cerrahi branşına ait tüm tedavi süreçlerine hakim olsa da özellikle bariatrik cerrahi alanına yönelmiştir ve bu alanda 10,000 nin üzerinde başarılı operasyon yapmıştır.

Doç. Dr. Hüseyin Eken The Health Store ile birlikte İngiltere, İrlanda, İskoçya, Almanya ve bir çok ülkeden gelen insanların hayatına dokundu ve dokunmaya devam ediyor. The Health Store ile uluslar arası hasta portföyünü oldukça yukarılara taşıyan Hüseyin Eken böylelikle dünyanın çeşitli yerlerinde adından söz ettirmeyi başarmıştır.

Özel İlgi Alanları

 • Bariatrik Cerrahi
 • Organ Nakli
 • Onkolojik cerrahi
 • Kolaparoskopik Cerrahi
 • Transplantasyon Ameliyatı
 • Minimal İnvaziv Cerrahisi
Hasta Yorumları

Henüz görüş paylaşan olmamış.

İlk görüşünü paylaşan sen ol!

Görüşünü Paylaş
Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hastalığınız & Tedavimiz
 • Laparoskopik cerrahi
 • Onkolojik cerrahi
 • Bariatrik cerrahi
 • Transplantasyon ameliyatı
 • Minimal invaziv cerrahi
Videolar
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.