Giriş Yap
Hesabın yok mu? Yeni Bir Hesap Oluşturun
Hesap Oluştur

"Hesap Oluştur" butonuna basakrak Gizlilik Metnini'nı, Üyelik Sözleşmesini, Site Kullanım Şartlarını ve Rıza Metni’ni kabul etmiş sayılırsınız.

  Hesabın var mı? Giriş Yap
  Hekim Girişi

  Epilepsi Tedavisinde Bunlara Dikkat (Uzm. Dr. Gökhan Gürel)

  Uzm. Dr. Gökhan Gürel Epilepsi tedavisinin nasıl olması gerektiği konusunda bilgi veriyor.

  Epilepsi tedavisi nasıl olmalıdır?
  Epilepsi tanısı koyduğumuz hastalarda, tedavinin ilk basamağı epilepsi hastalığı konusunda, hastamıza ve gerekirse hasta yakınlarına bilgi vermektir. Yaşam tarzının düzenlenmesi ve epilepsiyi tetikleyen; açlık, ışık, yorgunluk, uykusuzluk, kafein alımı, alkol alımı, ek hastalıkların olup olmaması, ilaç kullanımı gibi pek çok konuda hastalara detaylı bilgilendirmek yapmaktır. 

  Bu aşamadan sonra epilepsi tedavisinde bugün için en etkili tedavi yöntemi ilaç tedavisidir. Epilepsi tedavisinden ilaç seçimi kişiye özeldir ve uzmanlık gerektirir. İlaç seçiminde kişinin yaşı, boyu, kilosu, nöbet tipi, nöbet sıklığı, eğitim düzeyi, başka hastalığının olup olmaması gibi pek çok konu, göz önünde bulundurulur, genelde hastalarda doğru seçilmiş ilacın uygun sürede uygun dozda ve yeterli miktarda kullanılması sonrasından hastaların büyük çoğunluğunda nöbetleri bir tek ilaçlar kontrol altına almak ve tedaviyi sağlamak mümkündür. Ancak buna rağmen halen nöbetler devam ediyor ise geriye dönüp epilepsi tanısını gözden geçirmek her şeyden önemlisi hastanın ilaçları düzenli olarak kullanıp kullanmadığını öğrenmek gerekir. Tüm bunlar sağlanmasına rağmen nöbetler devam ediyorsa; başka bir ilaca geçmek veya birden çok ilacı aynı anda kullanmak gerekebilir. 

  Epilepside uygun seçilmiş ve kuralına göre yapılmış ilaç tedavisi ile hastaların iki ila dört yıl nöbetsiz geçirmesi sonrası hekimin de kararıyla ilaçlar kesilebilir.

  Bütün bunlara rağmen, ilaca direnç görülebilir. Böyle durumlarda da özelleşmiş merkezlerde verilecek kararlarla ilaç dışı cerrahi tedavilere başvurulabilir. Nöbetsiz ve sağlıklı günler dilerim.

  Uzm. Dr. Gökhan Gürel
   

  Online Görüşün

  Tebrikler.

  Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
  Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

  Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

  Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

  Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
  Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
  k...

  merhaba doktor bey annemin unutkanlık hastalıgı var ne yapmalıyım akhisar da bir beyin cerrahisine götür düm ilaç verdi kullanıyoruz ama hiç bir etkisi olmadı sizin internette size yazılan yorumlarınızı gördüm annemi size getirmek istiyorum

  Uzm.Dr. Gökhan Gürel Cevabı

  Merhaba; Öncelikle çok geçmiş olsun detaylı bilgi ve randevu için 05312202424 numaralı iletişim hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim...

  Hasta Yorumları
  5 StarStarStarStarStar 2 yorum
  Yorumunuz gönderildi.
  Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
  Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
  B... 9 ay
  StarStarStarStarStar

  Gökhan Beyle tanışmamız evde bakım hizmetleri aracılığı ile oldu. Pandemi sırasında yatalak olan annemin durumunun kötüleşmesi hastaneye götürmemizin de çok mümkün olmadığı bir anda Evde Bakım Hizmetlerine ulaştık aldığımı hizmetin bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştik ancak Gökhan Bey ve ekibi her konuda destek olarak annemin durumunun iyileşmesinde büyük katkı sağladı. Yaptığı büyük hizmeti herkese tavsiye ediyorum.

  E... 10 ay
  StarStarStarStarStar

  Uzun zamandır devam eden hayatımı neredeyse zindana çeviren baş ağrılarım vardı. Birçok hastane ve doktor gezdim. Gökhan Bey bu işin üstadı. Sayesinde bir süredir baş ağrısı çekmeden yaşıyorum. deliksiz uykunun ne olduğunu hatırladım resmen. Her nerede yaşıyorsanız yaşayın ama geçmeyen baş ağrılarınız varsa İzmir' e Gökhan Gürel' e mutlaka gelin. Ben Her şey için sonsuz teşekkür ederim.

  Hastalığınız & Tedavimiz
  • Klinik Hizmetlerimiz
   1. Akıl hastalığı
   2. Baş Ağrısı Tedavileri
   3. EEG ve EMG İncelemeleri
   4. Epilepsi Tedavisi
   5. Uyku Hastalıkları ve Tedavisi
   6. Uyku Laboratuvarı
  • Baş Ağrısı Merkezi
   1. Baş Ağrısı
   2. Çocukluk Çağı Baş Ağrıları
   3. Gerilim Tipi Baş Ağrısı
   4. İlaç kullanımına Bağlı Baş Ağrısı
   5. Küme Baş Ağrısı
   6. Trigeminal Nevralji
   7. Uyku İle İlişkili Baş Ağrısı
  • Uyku Merkezi
   1. Diş Gıcırdatma ve Bacak Krampları
   2. Huzursuz Bacak Sendromu ve Tedavisi
   3. İdiopatik Hipersomni
   4. Kabus Bozukluğu
   5. Karabasanlar (Uyku Felci)
   6. Narkolepsi
   7. REM Uykusu Davranış Bozukluğu
   8. Uyanma Bozuklukları
   9. Uyku Apnesi
   10. Uyku Hijyen Kuralları
   11. Uyku İle İlgili Yeme Bozukluğu
   12. Uyku Ritim Bozuklukları
   13. Uyku Terörü
   14. Uykunuzu Test Ettiniz Mi?
   15. Uykusuzluk ve Tedavisi
   16. Uyurgezerlik
  • Sinir Sistemi Hastalıkları
   1. Afoni
   2. Anosmi
   3. Çocuk felci
   4. Dil felci
   5. Epilepsi
   6. Felç
   7. Kuduz
   8. Menenjit
   9. Parkinson
   10. Sinirsel hazımsızlık
  İletişim Bilgileri

  TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

  TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

  TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.