Giriş Yap
Hesabın yok mu? Yeni Bir Hesap Oluşturun
Hesap Oluştur

"Hesap Oluştur" butonuna basakrak Gizlilik Metnini'nı, Üyelik Sözleşmesini, Site Kullanım Şartlarını ve Rıza Metni’ni kabul etmiş sayılırsınız.

  Hesabın var mı? Giriş Yap
  Hekim Girişi

  Genital Estetik (Vajina Estetiği İzmir)

  Herkese merhaba, ben Opr.Dr. Alev Timur. Bugün sizlere çok merak edilen Genital estetik (Vajina esteiği) operasyonlardan bahsetmek istiyorum.

  Biliyorsunuz ki özellikle son zamanlarda, kadın ve erkekler için güzel görünmek çok önemli hale gelmiş durumda. Bu nedenle her iki cins için de bir takım arayışlar ve beklentiler oluştu. Elbette bu durum kadınlar için biraz daha ağırlıklıdır.

  Eskiden her ne kadar çok dillendirilmiyor olsa da kadınlar için estetik kaygı yaratan yerlerden biri de genital bölge (vajina estetiği) ve bu bölgenin de estetiği günümüzde epey yaygındır. 

  Hangi Bölgelerde Estetik Uygulanır?

  Vajina estetiği izmirde yaptığımız işlemlerde hangi bölgelre uygulama yapılıyor?

  Öncelikle genital bölge anatomisinden bahsetmek gerekirse, bunlardan labium majus (büyük dudak), labium minus (küçük dudak), hazne olarak bilinen vajina bölgesi ve dudakların tepesi mons pubis dediğimiz tepe bölgesi bizim genital estetikte şekillendirmeya çalıştığımız, daha iyi hale getirmeye çalıştığımız bölgeler. 

  Bunu neden yaparız? Genital bölge aslında, görünüşte göze batmayan ama hastaların özgüvenini çok ciddi düzeyde etkileyen iyi anlamda daha mutlu hissettiren estetik operasyon anlamına geliyor. 

  Bu operasyonlar sonucunda hastalar özgüvenlerini kazanıyorlar ve karşı cinsle olan ilişkilerinde daha mutlu, cinsel anlamda ağrının ve zorluğun oradan kalkmasından dolayı daha mutlu bir cinsel hayat sağlıyor bu nedenle de bireyler vajina estetiğine biraz daha ilgi duymaya başladı buna bağlı olarak da gerçekleştirdiğimiz işlemlerin sayısı da artmakta. 

  Süreç Nasıl İşler?

  Vajina estetiği İzmir operasyonlarında genellikle büyük ve küçük dudak operasyonları yapmaktayız. Küçük dudak olarak bilinen Labium minus operasyonlarında özellikle doğum gibi hadiseler sonrasında oluşan deformasyona bağlı veya yapısal bozuklukların düzeltilmesine yönelik işlemler gerçekleştirmekteyiz. 

  Bununla birlikte vajen bölgesi yaşa ve doğumlara bağlı olarak gevşemiş bir hal alabiliyor. Bu da hem kadında hem erkekte ciddi anlamda cinsel istekte azalmaya neden olabiliyor. Bu nedenle vajen daraltma operasyonları ya da teknolojinin son dönemlerde gelişmesiyle birlikte lazer işlemleriyle vajen daraltma işlemleri uygulayabiliyoruz. 

  Lazerle yaptığımız işlemlerde özellikle radyo frekans yöntemleriyle birkaç seans süren işlemlerde başarı sağlanabiliyor. Lazer işlemleri çok kısa sürdüğünden hasta hemen normal yaşantısına devam edebiliyor bu da hasta için konfor demek. Fakat lazer yöntemi vajen daraltma herkeste işe yaramıyor. Lazer yönteminin uygulanıp uygulanamayacağı bizim muayene esnasında karar verdiğimiz bir durumdur. 

  Cerrahi olarak vajen daraltma işlemi ise tam olarak gevşemiş bölgenin çıkarılması sonucunda uygulanan daraltma işleminden ibarettir. Böylece sorun ortadan kalkıyor. 

  Genital her türlü estetik operasyonun iyi tarafı ameliyat sonrası hastaların ciddi bir sıkıntı yaşamamasıdır. Çok kısa denilebilecek bir sürede hastaların rutin yaşantılarına dönebilecek olmaları rahatlatıcı bir sebeptir. Bununla beraber operasyon sonrasında yenilenmiş bir öz güven ve mutlu bir cinsel yaşantı kazanılabiliyor.

  Daha detaylı bilgi için kliniğimize ücretsiz görüşmeye bekliyoruz.
   

  Online Görüşün

  Tebrikler.

  Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
  Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

  Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

  Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

  Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
  Sorunuz cevapladığında size bildirim göndermek için.
  R...

  Merhabalar kolay gelsin. Ben muayne ucreti ogrenmek istiyordum bir de dogumu hangi hastanede yaptiriyorsunuz ucret soleyebiliyor musunuz bu konuda tesekkurler iyi calismalar

  Opr.Dr. Alev Timur Cevabı

  Muayene ücretimiz 100 lira Doğum ücretimiz 4200 lira Doğumlarımızı Karataş’ta yaptırıyoruz

  S...

  Merhaba 6+5 gunluk hamileyim size muayene olmak istiyorum yardımcı olabilirsiniz adınızı çok duydum gittiğim hastaneden memnun değilim

  Opr.Dr. Alev Timur Cevabı

  Merhaba... Çankaya tıp merkezindeyim.. Görüşmek üzere..

  F...

  Hocam merhaba hymen muayenesi yapıyor musun birde kayitlara geçmesini istemiyorum bu mümkün mü acaba

  Opr.Dr. Alev Timur Cevabı

  Elbette

  Hasta Yorumları
  5 StarStarStarStarStar 40 yorum
  Yorumunuz gönderildi.
  Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
  Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
  G... 13 gün
  StarStarStarStarStar

  Yorumları tek tek okuyunca tekrar iyiki siz diyorum güler yüzünüz ilginiz alakanız için ne kadar teşekkür etsem az size.. saat kaç olursa olsun her yazdıgım mesaja cevap aldım 23.haftada baslayan su azalmasıyla 37ye kadar geldim sayenizde ve kızımı sağlıkla kucağıma aldım.. İzmir de olupta doktor arayanlar varsa hiç baska doktor aramayla ugrasmasınlar direk alev hocama gitsinler.. hem samimi hem güvenilir hem ilgili hem güzel daha ne olsun..

  M... 1 ay
  StarStarStarStarStar

  Alev hocam bana 4 yıl önce bu güzel duyguyu bana bu heyecanı yaşattınız için çok teşekkür ederim bugün rüzgar 4 yaşına girdi sizin sayenizde. korkularımdan o kadar doktor arayışından sonra sizinle tanışmak rahatlatmanız bebeklerinize anne şefkatiyle yaklaşmanız o kadar güzel ki çok teşekkür ederim.

  A... 1 ay
  StarStarStarStarStar

  Alev Hanım ilginiz, inceliğiniz, davranışınız için size ne kadar teşekkür etsem azdır. Şuana kadar çok kez Kadın Hastalıkları doktoruna gittim ama sizin kadar ilgilisini görmedim. 2 Yıl evvel ilk kürtajımı olduğumda hayata küstüm aylarca kendime gelemedim. Bu seferde aynı şeyleri yaşamaktan çok korktum. üzüldüm elbet amam sizin yaklaşımınız bana çok iyi geldi ve durumu kabullendim. Size ne kadar teşekkür etsem azdır. Şimdi 3 ay dolmasını ve inşallah yeniden hamile kalıp anne olmayı ve "Alevin bebekleri"nde benim de bebeğimin olacağı günleri iple çekiyorum. Size çok teşekkür ederim.

  S... 3 ay
  StarStarStarStarStar

  Eminim... siz bana bir doktordan fazlası oldunuz. bir annenin yaşaması gereken tüm heyecanı 9 ay boyunca tattırdınız ve mutlu bir son ile beni oğluma kavuşturdunuz. Her şey için çok teşekkür ederim iyi ki sizi tanıdım iyi ki varsınız. Bunları size tüm içtenliğimle yazıyorum aradan 1 yıl da geçse 10 yıl da geçse oğlumun her yeni yaşında o günü hatırlayıp sizi anacağım. Bize yaşattığınız bu güzel duyguları tez zamanda sizin de yaşamanızı temenni ediyorum...

  A... 3 ay
  StarStarStarStarStar

  Ben de hiç unutmam doğumhanede üşüdüğüm için soba ve battaniye getirttiğinizi, bir de sakinleşeyim diye kiralık aş dizisinin jenerik müziğini açtığınızı. Bu sadece doktorluk değil aynı zamanda gerçek bir güven ilişkisi ve insanlık örneği...

  E... 3 ay
  StarStarStarStarStar

  Ah Alev Timur ❤️ Sezaryeni kıyassız mükemmel doktorum. Gebelik zehirlenmesi sebebi ile doğuma alınan bir anne olarak hiç mi göbek kalmaz

  Hastalığınız & Tedavimiz
  • Kadın Hastalıkları (Jinekoloji)
   1. Adet Düzensizlikleri
   2. Cinsel İsteksizlik
   3. Endometriozis
   4. Genital Estetik
   5. HPV Enfeksiyonu
   6. Over Kistleri
   7. Polikistik Over Sendromu
   8. Premenstrual Sendrom (PMS)
   9. Vajinismus
  • Doğum (Obstetri)
   1. Gebelik Takibi
   2. İkiz Gebelik Takibi
   3. Riskli Gebelik Takibi
  • Genital Estetik
   1. Büyük Dudaklarda Hacim Kaybı
   2. Büyük ve Küçük Dudakta Görüntü Bozuklukları
   3. Genital Bölge Renginde Koyulaşma
   4. Vajinal Genişleme
  İletişim Bilgileri

  TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

  TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

  TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.