Giriş Yap
Hesabın yok mu? Yeni Bir Hesap Oluşturun
Hesap Oluştur

"Hesap Oluştur" butonuna basakrak Gizlilik Metnini'nı, Üyelik Sözleşmesini, Site Kullanım Şartlarını ve Rıza Metni’ni kabul etmiş sayılırsınız.

  Hesabın var mı? Giriş Yap
  Hekim Girişi

  MR Füzyon Prostat Biyopsisi Nedir? - Opr. Dr. Uygar Miçooğulları

  Hala tüm dünyada Prostat tanısını sadece Prostat biyopsisiyle koyabilmekteyiz. Daha önceden Prostat biyopsisini ultrason aracılığıyla prostatın belli kadranlarından parçalayarak yapmaktaydık ve kör dalış yapmaktaydık.

  Bunun bazı dezavantajları vardı, Prostat kanserini atlama ihtimalimiz artmakta idi. Ancak teknolojinin gelişmesiyle görüntüleme yöntemleri gelişti ve şu anda tüm dünyada MR Füzyon Biyopsisi yaygın olarak kullanılmakta.

  Direkt Prostat taki şüpheli alanı biyopsi işlemi sırasında şüpheli alanı görebilmekteyiz. MR Füzyon Biyopsi de özellikle klinik önemli Prostat kanserini atlama ihtimalimiz minimuma inmekte ve bu yöntemi Kliniğimizde yaygın olarak kullanmaktayız.

  Daha Fazla Video İçin Tıklayınız

  Detaylı Bilgi İçin Opr.Dr. Uygar Miçooğulları ile İletişime Geçin.

  Online Görüşün

  Tebrikler.

  Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
  Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

  Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

  Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

  Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
  Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
  A...

  Bugün bir yakınım sayın doktorla görüşme yaptı ben Aydın’da ikamet ediyorum yarın ya da yarından sonra öğleyin saat 13:14 sularında doktor beyle görüşmek istiyorum acaba müsait mi kendim hastaneye geleceğim

  Opr.Dr. Uygar Miçooğulları Cevabı

  Merhabalar , önümüzdeki hafta içi saat 8.30-- 14.30 arası doktor bey müsait olur. Uygun olduğunuzda gelebilirsiniz. Saat 14.30 dan sonra ameliyatları var. Randevu için Whatsapp: 0543 588 89 89 dan yazabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim .

  R...

  iyi günler hocam Ben bir diyabet 2 hastasıyım ve sorunum prostat büyümesine karşı hap alıyorum arti sertleşme sorunu ve penis eğriyi var bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ben şu anda yurt dışında yaşıyorum.Yakin bir zamanda Türkiye ye gelecem . saygılar

  Opr.Dr. Uygar Miçooğulları Cevabı

  Merhabalar bütün sorunları hem beraber hem ayrı ayrı değerlendirmek gerekiyor. Sertleşme ve prostat sorununun ciddiyetine göre tedavi planlamak lazım. Eğriliğin derecesi , plak olup olamaması tedaviyi değiştiriri. Gelince ayrıntılı konuşalım

  Hasta Yorumları
  5 StarStarStarStarStar 69 yorum
  Yorumunuz gönderildi.
  Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
  Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
  A... 2 gün
  StarStarStarStarStar

  Uzun süredir güvenebileceğim bir hekim bulamamaktan kaynaklı ertelediğim sağlık sorunumu giderdiği için dr Uygar bey ve ekibine teşekkür ediyorum. Hem ameliyat anında hem de sonrasındaki yaklaşımları, hastayı takibi vb. konularda memlekette hasretini çektiğimiz insan onuruna yakışır sağlık hizmeti almamızı sağlayan bu değerli insanların çoğalmasını dilerim. İnsanlık değerlerinin ülkemizin birçok yerinde yerle yeksan olduğu bir dönemde geleceğe dair umutlarımızın çoğalmasında katkıları olan bu sağlık çalışanlarını kutlarken akordu bozuk bir orkestra içinde tatlı bir keman sesi dinler gibi hissetmemizi sağladıkları için minnet ve şükran duygularımı arzetmek isterim.

  V... 3 gün
  StarStarStarStarStar

  Ben bu yorumu yazan Vedat Uzeken. Benden önce yorum yazarak benim de Dr. Uygar Miçooğulları’na ulaşmamı sağlayanlara teşekkürler. 2019 senesinde benin prostat hipertrofisi teşhisi ile bu hastalıklıların kervanına katıldım. İkibuçuk sene ilaçlarla durumu idare etmeye çalıştım. Son zamanlarda idrar yapmak eziyet haline gelmişti. İki ayrı doktor da ameliyat önerdi. Çok değerli o doktorlarımız da maalesef eski teknik ile operasyon (ameliyat) yapıyorlar. Araştırmalarım sonucunda en başarılı ve hasta açısından en konforlu ameliyat tekniği olarak HOLEP tekniğini öğrendim. Bu teknik ile ameliyat olabileceğim hastane ve doktor ararken, hasta yorumları sayesinde Dr Uygar Miçooğulları beyi öğrendim. Çalıştığı İzmir Can Hastanesi vasıtası ile kendisine göründüm ve ameliyat günü kararlaştırdık. İşin daha güzel tarafı, Dr Uygar bey HOLEP tekniğinin bir üst tekniği sayılan THUFLEP tekniği ile ameliyat ediyormuş. Kör istedi bir göz, Allah verdi iki göz gibi oldu. İlk olarak idrar tahlili yaptırdı, kan tahlilleri ve radyolojik görüntülemeleri ameliyat sabahı olmamı istedi. Ameliyat sabahı erkenden kahvaltı yaptım, rutin ilaçlarımı aldım ve saat 09.00 da hastaneye giriş işlemlerim yapıldı. Dr Uygar bey muayene etti, kanlarımı aldırdı ve radyoljik tetkilerimi yaptırdı. Odama çıktım. Beş yıldızlı otel konforundaki tek kişilik odama girdikten hemen sonra hemşire geldi ve damar yolu açarak gereken ilaçları verdi ve ameliyata hazırladı. Daha sonra Dr. Uygar bey ve Anestezi Uzmanı doktor ile beraber gelip ameliyat hakkında bilgilendirdiler. Diş tedavisi için bile panikleyen ben son derece huzurlu ameliyatımı bekledim. Zamanı gelince Anestezi uzmanı doktor önce sakinleştirici ilacı verdi, 1 dakika sonra sanırım narkozla uyudum. Ameliyat ne kadar sürdü bilmiyorum. Uyandığımda odamda idim. Hiçbir ağrı, sızı rahatsızlığım yoktu. Taburcu etse yürüyerek gidebilirdim sanırım. Dr. Uygar bey gelip kontrol etti, şikayetim olmadığını gördü. O gece hastanede kaldım. Tüm gece en geç saatte bir hemşire gelip, damar yolu ve idrar yoluna gereken ilaçları bağlıyordu. Ertesi sabah Dr Uygar bey gelip kontrol etti. Durumu iyi gördüğü için öğleden önce reçete yazarak sonda takılı olarak taburcu etti. Ertesi sabah yine hastaneye gelip kontrol oldum. Sonda çıkarıldı ve evime döndüm. İkibuçuk sene her gece defalarca çiş yapmaya kalkıp, boşaltamadan yatağa dönmek çok büyük eziyet idi. İdrar sıkıştıracak korkusu ile dışarıya çıkmamak da kötü. Değerli Doktorum Uygar Miçooğulları’nın bilgisi, marifetli elleri ve hastanesinin teknolojik üstünlüğü sayesinde beni yıpratan bu dertten kurtuldum. Darısı şifa arayan hastaların başına. Vedat Uzeken

  M... 5 gün
  StarStarStarStarStar

  Uzun süredir sağ böbreğim de ağrı yaşıyordum Uygar hocam sağolsun ilgi ve alakasiyla Zorlu süreçte çok destek oldular 5 aylık hamile olmama rağmen ameliyatimin iyi olacağını ağrılarimim dineceğini söyledi çok korksamda güzel kadrosuyla Uygar hocam başarılı bir ameliyat yaptı böbreğime stent takarak bu süreci bize rahat hale getirdi bebeğim de bende çok iyiyiz şükürler olsun herşey için çok teşekkür ederim Uygar hocam emeğinize saglik

  E... 5 gün
  StarStarStarStarStar

  Prostat ile hiçbir sorunum Yok iken bir kere doktora gittim doktor lar hızla büyüyen Bir prostat olduğunu söylediler nereye gittimsede idrar ve kan testi yapıldığında birinci de yedi ikincide dokuz üçüncü de ise onbir olan PSA sonuç geldi ameliyat kaçınılmaz olduğunu gördük araştırma da uygar micoogullari op Dr a ilk iletişim ile sonra can hastanesinde buluşup tüm raporlarimla bana enguzel şekilde ameliyat i ve ondan sonra ki aşamaları anlatıp ameliyat a karar verdik ve olduk herşeyiyle bizi son derece memnun ederek bizi evimize gönderdi iyiki tanımışım doktorum uygar micoogullari ni çok çok teşekkür ediyorum iyiki varsınız Allah razı olsun

  Y... 24 gün
  StarStarStarStarStar

  Oğlumuzun sünnetini gerçekleştiren Uygar Bey ve Ekibine çok teşekkür ediyoruz. Süreçte hiçbir sorun yaşamadık. Doktorumuzun ilgisi ve hızlı geri dönüşlerinden çok memnun kaldık .Tereddütsüz tavsiye ediyoruz.

  İ... 26 gün
  StarStarStarStarStar

  Uygar Bey tarafından sol tarafımda 3. Derece varikosel teshişi koyulmuştu. Kendisi ameliyat olmam gerektiğini söyledi çok korkmama rağmen beni ameliyat süresi boyunca telkinledi ve ameliyatım çok başarılı bir şekilde geçti. Kendisine ve ekibine gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederim.

  TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

  TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

  TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.