MR Füzyon Prostat Biyopsisi Nedir? - Opr. Dr. Uygar Miçooğulları

Hala tüm dünyada Prostat tanısını sadece Prostat biyopsisiyle koyabilmekteyiz. Daha önceden Prostat biyopsisini ultrason aracılığıyla prostatın belli kadranlarından parçalayarak yapmaktaydık ve kör dalış yapmaktaydık.

Bunun bazı dezavantajları vardı, Prostat kanserini atlama ihtimalimiz artmakta idi. Ancak teknolojinin gelişmesiyle görüntüleme yöntemleri gelişti ve şu anda tüm dünyada MR Füzyon Biyopsisi yaygın olarak kullanılmakta.

Direkt Prostat taki şüpheli alanı biyopsi işlemi sırasında şüpheli alanı görebilmekteyiz. MR Füzyon Biyopsi de özellikle klinik önemli Prostat kanserini atlama ihtimalimiz minimuma inmekte ve bu yöntemi Kliniğimizde yaygın olarak kullanmaktayız.

Daha Fazla Video İçin Tıklayınız

Detaylı Bilgi İçin Opr.Dr. Uygar Miçooğulları ile İletişime Geçin.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
A...

Bugün bir yakınım sayın doktorla görüşme yaptı ben Aydın’da ikamet ediyorum yarın ya da yarından sonra öğleyin saat 13:14 sularında doktor beyle görüşmek istiyorum acaba müsait mi kendim hastaneye geleceğim

Doç.Dr. Uygar Miçooğulları, FEBU Cevabı

Merhabalar , önümüzdeki hafta içi saat 8.30-- 14.30 arası doktor bey müsait olur. Uygun olduğunuzda gelebilirsiniz. Saat 14.30 dan sonra ameliyatları var. Randevu için Whatsapp: 0543 588 89 89 dan yazabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim .

R...

iyi günler hocam Ben bir diyabet 2 hastasıyım ve sorunum prostat büyümesine karşı hap alıyorum arti sertleşme sorunu ve penis eğriyi var bana nasıl yardımcı olabilirsiniz ben şu anda yurt dışında yaşıyorum.Yakin bir zamanda Türkiye ye gelecem . saygılar

Doç.Dr. Uygar Miçooğulları, FEBU Cevabı

Merhabalar bütün sorunları hem beraber hem ayrı ayrı değerlendirmek gerekiyor. Sertleşme ve prostat sorununun ciddiyetine göre tedavi planlamak lazım. Eğriliğin derecesi , plak olup olamaması tedaviyi değiştiriri. Gelince ayrıntılı konuşalım

Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 171 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
F... 3 gün
StarStarStarStarStar

Eşim Sezayi Arslan iki yıldır prostat sıkıntıları vardı sosyal medya üzerinden Uygar beyi inceledim ve randevu aldım ameliyat olmamız gerktiğini söyledi tabi çok endiselendik ve ameliyata kara verdik 23/06/2023 tarihinde lazer sistemiyle ameliyat oldu şuanda çok yeni olmasına rağmen gayet iyi doktorumuzun ve hemsirelerin ilgisi alakası mükemmeldi hiç düşünmeyin ve hemen bu sorununuzdan kurtulun derim can hastanesi ve ekiplerine tekrar tekrar teşekürlerimizi sunuyoruz iyiki varsınız

E... 7 gün
StarStarStarStarStar

Merhaba , idrar yolu taşı için lazer operasyonu geçirdim . Uygar hocam çok ilgiliydi. Sorduğum soruların cevabını sade ve anlaşılabilir şekilde aldım. Kısa zamanda acılarım artmadan çözüm odaklı davrandığı için teşekkürler

C... 15 gün
StarStarStarStarStar

Her konuda muhteşem olan İzmir Özel Can Hastanesinin Üroloji bölümünde görevli sayın Doç.Dr.Uygar MİÇOOĞULLARI,ameliyatımı gerçekleştirmedeki muazzam beceriniz için teşekkür ederim.Yeteneğiniz ve özenli tavrınız tıp mesleği için bir kredidir.Siz ve güler yüzlü ekibinizle gerçekten bir cankurtaransınız.Tekrar hepinize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

B... 20 gün
StarStarStarStarStar

Sol tarafım da 3.2 mm genişliğinde varikosel vardı bir kaç devlet Hastanesi'ne gidip test ve ultrason yaptırdım ama tatmin edici şeyler duyamadım doktorlardan uygar hocamla tanışana kadar uygar hocama gidip muayene olduğum da benden tekrar test istedi ameliyat kararı vermek için tekrar ultrosona girdim ve sperm testi verdim uygar hocam gerekli kontrolleri yaptıktan sonra Bana ne yapmam gerektiğini açıkça anlattı direkt ameliyat ol yada olma demedi bütün testler bittikten sonra ameliyat kararı aldık ve 09.05.2023 tarihinde ameliyat oldum bugün 3. Günüm ve gayet iyiyim çok şükür ilk gunden sonra ağrım kalmadı zaten şiddetli bir ağrı da olmuyor uygar hocama ve ekibine çok teşekkür ederim kendisi gerçekten çok bilgili ve tecrübeli bir doktor 4 ay sonra kontrole gideceğim inşallah bu süreci sorunsuz bı sekilde atlaticaz

E... 28 gün
StarStarStarStarStar

Annemin böbreğinde doktorumuz Uygar Miçooğulları tarafından netleşen ve böbreğin içine kadar uzanan büyük bir tümör tespit edildi. Sonrasında doktorumuz güvenerek ameliyat kararı alındı. Doktorumuz laporoskopik yöntemle böbrek koruyucu cerrahi yaptı sanırım tıp dilinde laparoskopik parsiyel nefrektomi. Çok başarılı geçen ameliyat sonrasında kendisininde dediği gibi hızlı ve sorunsuz bir iyileşme süreci yaşadık. Kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır. Doktorumuz Uygar bey hastane yatış süresinde de gerekli açıklamalarıyla kontrolleriyle bizi hiç yalnız bırakmadı. Kendisine meslek hayatında ve tüm hayatında başarılar dilerim. Böyle başarılı doktorlarımız iyiki varlar.

Ö... 29 gün
StarStarStarStarStar

Sayın Doç.Dr.Uygar MİÇOĞULLARI ve ekibine ne kadar teşekkür etsem azdır çünkü beni tekrar sağlığıma kavuşturdular.Hastanede gerekli tektiklerden sonra Sayın Doktorumuz sağ böbrek üstünde kitle saptadı. Primer hiper aldestorizm tanısı koydu. Sağ böbrek üstünde yaklaşık 38mm olan ve karaciğerin altına girmiş bu tümör bizi çok endişelendirdi. Sayın doktorumuz Doç.Dr.Uygar bey, Laparoskopik olarak böbrek üstü bezimdeki kitlemi (laparoskopik sürrenalektomi) ameliyatı ile çok başarılı bir şekilde aldı. Şu an kendimi çok sağlıklı hissediyorum.Sanki yeniden doğmuş gibiyim.Sayın Doktorumuzdan ve kıymetli ekibine çok teşekkür ediyorum.Allah’ın bana bir mucizesi olarak görüyorum. İyi ki varsınız. Yüreğinizle yüreklerimize dokunmaya devam edin.Saygılarımla.

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.