Orta Kulak İltihabı Tedavi Edilmezse Ne Olur? - Uzm. Dr. Erdem Gümüş

Herkese merhabalar ben uzman doktor Erdem Gümüş.

Daha önce size bu dönemdeki viral enfeksiyonlardan bahsetmişim. Bu viral enfeksiyonların sıklıkla görlen komplikasyonu olan bir orta kulak iltihabından bahsetmek istiyorum.

Özellikle bu aralar çok sıklıkla görüyoruz. Genelde çocuklarda yüksek ateş viral enfeksiyon sonrasında kulakta ağrı, akıntı, kusma ile bize başvurabiliyorlar. Eğer bir orta kulak iltihabı ise ve biz iyi tedavi edemezsek ilerleyen dönemlerde tekrarlayan orta kulak iltihapları sonrasında kulakta sıvı birikimi ve işitme kaybına kadar giden bir yol olabiliyor.

Herkese sağlıklı günler dilerim.

Detaylı Bilgi İçin Uzm. Dr. Erdem Gümüş ile İletişime geçin.

Daha Fazla Video İçin Tıklayınız.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 79 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
G... 7 ay
StarStarStarStarStar

Arslan'ın Erdem amcası ☺️ Hocamiz işini aşkla yapiyor ve bunu da bizlere yansıtıyor. Sorularımiza büyük bir ilgi ve istekle cevaplar vererek içimizi rahatlatan doktorumuz, iyi ki sizinleyiz

S... 7 ay
StarStarStarStarStar

Oğlum 1 aylıkken uzamış sarılık sebebiyle hekim ararken yolumuz kesişti Erdem beyle, kilo alımı da yetersiz olunca enfeksiyon şüphesi ile bizi laboratuvara yönlendirdi, Erdem bey şüphesinde haklıydı, ardından doğru tedavi ile hızlıca toparladı. Her şeyden önemlisi emzirme konusundaki desteği ve cesaretlendirmesiydi. 9.aya doğru gidiyoruz ve Erdem bey olmasaydı sütüm yetmiyor diye sanırım çoktan mamaya başlamıştık, her zaman ulaşılabilir olması, sorduğumuz soruları sabırla içtenlikle cevaplaması hekimden ziyade aile dostunuzu ziyaret etmişsiniz hissi yaratıyor. Gönülden teşekkürler Erdem bey, Atlas'ımızın doktor amcası, yolunuz hep güzelliklerden geçsin.

Y... 7 ay
StarStarStarStarStar

Buraya ne yazılsa eksik kalır erdem bey için çocuğunu güvenle aklında hiç tereddüt kalmadan teslim edilecek bı doktor iyiki yolumuz kesismis güvenilir sevgi dolu hem tecrübesi hem çocuklarla aile ile iletişimi saat kaç olursa olsun aramalarına mesajlarına dönüşleri hastalarını benimsemesi ve işini severek yapması Allah ne muradı varsa versin rabbim onu ailesine sevdiklerine bağışlasın işi gücü rast gitsin çok memnunum kesinlikle mükemmel bir doktor erdem bey

D... 7 ay
StarStarStarStarStar

Sayesinde kızım sarılıktan ve mamadan kurtuldu. Güven veren duruşu ve nokta atışı tespitleriyle bizi çok güzel yönlendirdi. Şehir değiştirdiğimiz için çok doktor gezdik, kendisi gibi bir doktor bulamadık. Kısıtlı zamanda emeği büyük oldu, teşekkür ederiz.

H... 7 ay
StarStarStarStarStar

Çok ilgili,bilgili ve birokadar da guleryüzlü...harika..

D... 7 ay
StarStarStarStarStar

Erdem beyle oğlumuz 2 aylıkken tanıştık. Oğlumuzun (laringomalezisi) bir çeşit gırtlakta gelişme geriliği ve kalbinde çok sayıda delik olduğunu yönlendirmeleri ile öğrendik. Her başımız sıkıştığında gerek telefonla gerekse yüzyüze oğlumuzun sorunlarına çözüm bulup bizi aydınlatıyor. Oğlumuz şuan 1.5 yaşında ve sağlıklı olarak gülüp oynayabiliyorsa kendisi sayesindedir. Güler yüzlü ilgili hekimimize ömür boyu minnet duyacağız. İyiki tanımışız.

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Yenidoğan Bebeğin Takibi - Yenidoğan Sarılığı - Beslenmesi
 • Yenidoğan Dönemi Nörolojik Gelişim Takibi
 • Yenidoğanlarda Solunum Problemleri
 • Yenidoğan Beslenme Problemleri
 • Yenidoğan Enfeksiyonları
 • Prematüre Bebek Takibi
 • Anne Sütü Ve Emzirme Danışmalığı
 • Bebek spa ve masaj eğitimi
 • Sağlıklı Çocuklarda Nörolojik Gelişim Takibi
 • Çocuklarda Ateş Ve Enfeksiyon Takibi
 • Çocukluk Çağının Döküntülü Hastalıkları
 • Çocuklarda Büyüme Ve Gelişmenin Takibi
 • Beslenme Bozuklukları Ve Vitamin Eksikliği
 • Çocukluk Çağında Beslenme
 • Kansızlık Nedenleri Ve Tedavisi
 • Çocuklarda üriner sistem hastalıkları
 • Aşı Uygulamaları
Anlaşmalı Sigortalar
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.