Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir? - Opr.Dr. Rahmi Evinç

Merhabalar. Üst göz kapağı estetiği hakkında ufak bir bilgilendirme videosu hazırlamak istedik.

Üst göz kapağı estetiği, üst göz kapağında oluşan zamanla, yaşlanmayla, güneşin etkileriyle oluşan, kilo alıp vermeyle oluşan sarkmaları düzeltmek için yaptığımız bir ameliyat. Bu tarz problemler oluştuğunda göz kapağı estetiği ameliyatı A planı altın standart oluyor.

Diğer uygulamalar, ilaçlar vs. veya lazer uygulamaları yeterli sonuçlar, kalıcı sonuçlar ortaya koymuyorlar. Dolayısıyla biz üst göz kapağı estetiği ameliyatına, bilofropil estetiği ameliyatına yön veriyoruz. Ameliyatımız oldukça basit bir ameliyat.

Lokal anestezi altında, ofis şartlarında sohbet ederek yaptığımız bir ameliyat. Ameliyatın başında önce bir çizim planlama yapıyoruz. İşaretleme yapıyoruz. Hastalarımıza da hatta bu planlamayı gösteriyoruz. Daha sonra göz kapağının köşesinden, kenarından, bu bölgeden küçük bir iğne yapıyoruz. Uyuşturucu iğnemiz, lokal anestezik ilacımızı yapıyoruz.

Bu ilaç evet biraz acıtıyor ama diş tedavisindeki kadar değil. Daha az hatta konduzan aşı olur gibi düşünebilirsiniz. Bu iğneden sonra hiçbir acı duymuyorsunuz. Yarım saat 45 dakika içerisinde, 1 saat içerisinde işlemlerimizi tamamlıyoruz.

Fazla devleri, fazla yağları alıyoruz. Gerekli işlemleri yaptıktan sonra Ameliyatımızı bitiriyoruz. Ameliyatın sonunda estetik dikiş atıyoruz. Bu dikişler dışarıdan görünmüyor. Kendi kendine eriyor. Alınması gerekmiyor. Yani daha sonra tekrar canınızı acıtmıyoruz. Sadece oraya bir bant yapıştırıyoruz

Bir hafta sonra kontrol edip o bantları çıkardığımızda her şey bitmiş oluyor. Tabii ki bu bir ameliyat. Ameliyat sonrası bir iyileşme süreci var. İ

yileşme sürecinde yapılması gereken, dikkat edilmesi gereken hususları da hastalarımıza aktardığımızda yapılması gerekenler uygun şekilde yapıldığında hastalarımız sağlıklı bir şekilde bir hafta sonra normal hayatlarına dönebiliyorlar.

Daha fazla içerik için tıklayınız.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
M...

MERHABA BİŞEKTOMİ YAPTIRMAK İSTİYORUM BİŞEKTOMİDEN ÇIKARILAN YAĞ ALIN BOTOKSUNDA KULLANILIRMI KİMSAYAL BİR İŞLEM YÜZÜMDE OLMASIN İSTİYORUM ALIN KIRIŞIKLIĞI VAR MİMİKLERE BAĞLI ACABA YAPILIRMI

Opr.Dr. Rahmi Evinç Cevabı

Merhaba konu ile ilgili asistanim sizinle iletişime geçecektir iyi günler dilerim

Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 4 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
I... 8 ay
StarStarStarStarStar

Rahmi hocam da burun ameliyatı olmuştum kendisnin ilgisi ve yaptığı operasyondan cok memnun kaldım.iyi ki de yaptım diyorum inanılmaz doğal duruyor

E... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Meme diklestirme slikon bacak ve uyluk germe ameliyatimi yapan canim doktoruma tsk bir borç bilirim... sorunsuz agrisiz bir ameliyat gecirdim herkeze tavsiye ederim.

B... 2 yıl
StarStarStarStarStar

3 yıldır doktoruma botoksa geliyorum çok memnunum

A... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Hocam 3 ay önce göz kapağı estetiği yaptı. Simdiden izi belli belirsiz yok gibi çok teşekkür ediyorum ellerinize sağlık çevremdeki herkese öneriyorum.

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Göğüs Estetiği
 • Meme Küçültme
 • Meme Protezi
 • Meme Onarımı
 • Jinekomasti
 • Burun eğriliği
 • Yüz Kırışıklıkları
 • Yüz Estetiği
 • Kepçe Kulak Sorunu
 • Bölgesel Yağlanma
 • Abdominoplasti
 • Cilt Lekeleri
 • El Yaralanması
 • Yüz Kırıkları
 • Yanıklar
 • hifu
 • Ameliyatsız yüz germe
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.