Giriş Yap
Hesabın yok mu? Yeni Bir Hesap Oluşturun
Hesap Oluştur

"Hesap Oluştur" butonuna basakrak Gizlilik Metnini'nı, Üyelik Sözleşmesini, Site Kullanım Şartlarını ve Rıza Metni’ni kabul etmiş sayılırsınız.

  Hesabın var mı? Giriş Yap
  Hekim Girişi

  Uyku Hastalıkları Tahmin Ettiğinizden Önemli Hastalıkların Habercisi Olabilir (Uzm. Dr. Gökhan Gürel))

  Uyku Hastalıkları ve Tedavileri Uzm. Dr. Gökhan Gürel

  Uyku sorunları genelde psikofizyolojik bir olay olmasına karşın, önemli bir kalp hastalığının, akciğer hastalığının, metabolik durumunun ve başka bir uyku hastalığının belirtisi olabilir. 

  Gündüz aşırı uykululuğu da pek çok metabolik, sistemik hastalığın habercisi olabileceği gibi narkolepsi gibi ciddi nörolojik hastalıkların ilk belirtisi de olabilir. 

  Gündüz aşırı uykululuğu ile birlikte gece aşırı horlama ve yatak partnerinin tanık olduğu uykuda nefes durması yani Apne varsa tıkayıcı uyku apnesi sendromu mutlaka akılda bulundurulmalıdır. 

  Uykuda bağırma, çağırma, yürüme, yemek yeme, yanında yattığın kişiye tekme atma ya da uyandığın halde hareket edemem gibi (Halk arasında karabasan) parasomniler akla gelmelidir. Parasomniler, pek çok ciddi hastalığın habercisi olabileceği gibi epilepsilerden de titizlikle ayırt edilmelidir. 

  Uykuda diş sıkma, diş gıcırdatma, gece krampları, uykuya dalarken bacaklardaki anormal hareketler uykuyla ilişkili hareket bozuklukları olarak değerlendirilir. 

  Uykuyla ilişkili hareket bozukluklarından en önemlisi, huzursuz bacaklar sendromudur. Vardiyalı çalışma, düzensiz yaşam ve uzun seyehatlar uyku ritim bozukluklarına neden olabilir. 

  Uyku hastalıkları ciddi birçok sistemik ve nörolojik hastalığın belirtisi olabilir. Bu nedenle uyku ile ilgili bu şikayetler varsa mutlaka bir uyku uzmanına görünmeli, gerekirse uyku testi yaptırmalısınız. 

  Unutmayın, uyku hastalıkları doğru tanı konulduğunda ve altta yatan neden iyi belirlendiğinde kolaylıkla çözümlenebilir. İyi bir yaşam için iyi bir uyku şarttır. 

  Uzm. Dr. Gökhan Gürel

  Online Görüşün

  Tebrikler.

  Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
  Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

  Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

  Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

  Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
  Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
  k...

  merhaba doktor bey annemin unutkanlık hastalıgı var ne yapmalıyım akhisar da bir beyin cerrahisine götür düm ilaç verdi kullanıyoruz ama hiç bir etkisi olmadı sizin internette size yazılan yorumlarınızı gördüm annemi size getirmek istiyorum

  Uzm.Dr. Gökhan Gürel Cevabı

  Merhaba; Öncelikle çok geçmiş olsun detaylı bilgi ve randevu için 05312202424 numaralı iletişim hattımızdan iletişime geçebilirsiniz. İyi günler dilerim...

  Hasta Yorumları
  5 StarStarStarStarStar 2 yorum
  Yorumunuz gönderildi.
  Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
  Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
  B... 9 ay
  StarStarStarStarStar

  Gökhan Beyle tanışmamız evde bakım hizmetleri aracılığı ile oldu. Pandemi sırasında yatalak olan annemin durumunun kötüleşmesi hastaneye götürmemizin de çok mümkün olmadığı bir anda Evde Bakım Hizmetlerine ulaştık aldığımı hizmetin bu kadar iyi olacağını tahmin etmemiştik ancak Gökhan Bey ve ekibi her konuda destek olarak annemin durumunun iyileşmesinde büyük katkı sağladı. Yaptığı büyük hizmeti herkese tavsiye ediyorum.

  E... 10 ay
  StarStarStarStarStar

  Uzun zamandır devam eden hayatımı neredeyse zindana çeviren baş ağrılarım vardı. Birçok hastane ve doktor gezdim. Gökhan Bey bu işin üstadı. Sayesinde bir süredir baş ağrısı çekmeden yaşıyorum. deliksiz uykunun ne olduğunu hatırladım resmen. Her nerede yaşıyorsanız yaşayın ama geçmeyen baş ağrılarınız varsa İzmir' e Gökhan Gürel' e mutlaka gelin. Ben Her şey için sonsuz teşekkür ederim.

  Hastalığınız & Tedavimiz
  • Klinik Hizmetlerimiz
   1. Akıl hastalığı
   2. Baş Ağrısı Tedavileri
   3. EEG ve EMG İncelemeleri
   4. Epilepsi Tedavisi
   5. Uyku Hastalıkları ve Tedavisi
   6. Uyku Laboratuvarı
  • Baş Ağrısı Merkezi
   1. Baş Ağrısı
   2. Çocukluk Çağı Baş Ağrıları
   3. Gerilim Tipi Baş Ağrısı
   4. İlaç kullanımına Bağlı Baş Ağrısı
   5. Küme Baş Ağrısı
   6. Trigeminal Nevralji
   7. Uyku İle İlişkili Baş Ağrısı
  • Uyku Merkezi
   1. Diş Gıcırdatma ve Bacak Krampları
   2. Huzursuz Bacak Sendromu ve Tedavisi
   3. İdiopatik Hipersomni
   4. Kabus Bozukluğu
   5. Karabasanlar (Uyku Felci)
   6. Narkolepsi
   7. REM Uykusu Davranış Bozukluğu
   8. Uyanma Bozuklukları
   9. Uyku Apnesi
   10. Uyku Hijyen Kuralları
   11. Uyku İle İlgili Yeme Bozukluğu
   12. Uyku Ritim Bozuklukları
   13. Uyku Terörü
   14. Uykunuzu Test Ettiniz Mi?
   15. Uykusuzluk ve Tedavisi
   16. Uyurgezerlik
  • Sinir Sistemi Hastalıkları
   1. Afoni
   2. Anosmi
   3. Çocuk felci
   4. Dil felci
   5. Epilepsi
   6. Felç
   7. Kuduz
   8. Menenjit
   9. Parkinson
   10. Sinirsel hazımsızlık
  İletişim Bilgileri

  TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

  TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

  TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.