Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Diyetisyeninize soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Diyetisyeniniz Hakkında

Ben diyetisyen Ezgi Bayram 1989 Gaziantep doğumluyum. Eğitim hayatıma Ayvalık ve İzmir' de devam etmiş olup çalışma hayatıma İzmir' de devam...

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Sağlıklı Kilo Verme
 • Sağlıklı Kilo Alma
 • Fonksiyonel Beslenme
 • İnflamatuvar Hastalıklarda / İmmünsistem Hastalıklarında Beslenme
 • Ülseratif Kolit
 • Chron
 • SİBO
 • Huzursuz Bağırsak Sendromu Migren
 • Histamin İntoleransı
 • Egzama/ Sedef-Vitiligo/ Romatizmal Hastalıklar (Romatoid Artrit/Osteoartrit/ Ankilozan Spondilit/ Sistemik Lupus Eritmatozus (SLE)/ Yumuşak Doku Romatizması (Fibromiyalji)
 • Çölyak
 • İnsülin Direnci Anne Çocuk Beslenmesi
 • Kronik Hastalıklarda Beslenme
 • Hiperlipidemi
 • Karaciğer Yağlanması
 • Diyabet
 • İnsülin Direnci
Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 5 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
S... 1 ay
StarStarStarStarStar

Bilgisine çok güveniyorum. İletişimi ve günlük takibi disiplinimi ve kararlılığımı artırıyor. Sağlığıma odaklandık. Kilo vermek hedefi ile ilerlemiyorum bu da üzerimde bir baskı ve stres oluşturmadığından, Sürecim daha kolay ilerliyor. Ve kilo olarak da düşüş tahmin ettiğimden daha iyi gidiyor.

M... 1 ay
StarStarStarStarStar

Yemek yeme miktarı çeşidi ve önemini Ezgi hanım ile daha iyi anladım. Teşekkür ediyorum.

M... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Ezgicim merhaba. Melek teyzem" 62 yaş nedir ki, hiç bir şey için geç değil" demiştin ya bana... İşte ona dayanarak karar verdiğim diyet sürecini herkesle paylaşmak istiyorum kısaca: Ezgiyle sağlıklı beslenme serüvenim 6 ay önce kızımın önerisiyle başladı. Önceleri sürdürebileceğimden emin değildim. Her yemeğin fotosunu çek gönder vs zor iş... Fakat hiç de öyle olmadı. Eşim malzemeleri alıp geliyor et yemeklerini kendisi ekmeği ve sebze yemeklerini de ben yapıyordum. Hatta bunları zevkle yapıp fotolarını çekip gönderiyorduk.Tabi bunun yanında bol su ve spor var.Kışın soğuktan ya da pandemi kısıtlamasından dolayı dışarıda yürüyüş yapamazsam evde videolu yürüyüş veya pilates yapmaya çalıştım.Çünkü özellikle benim hastalığımda hareket şart. Ankilozan spondilit yani omuriliğin kireçlenmesi ve zamanla kamburlaşması. Bu zaman zarfında her hafta başı kilo ölçümü verdim, her 15 'te bir tlf görüşmesi yaptık. Ayda bir de Ezgi bana int. üzerinden bilimsel açıklamalar yaptı hep. Neyi ne için yapmam gerektiğini anlayınca her şey çok daha kolay oldu.Günler haftaları haftalar ayları kovaladı ve hiç anlamadım 6 ay geçmiş ve bir de baktım benim sağlıklı beslenme sürecim başarıyla sonuçlanmış. Artık bağırsaklarım çalışmaya başlamış bunun yanında 10 kg vermiş(bu hiç fena olmadı) ve 10 cm incelmiştim. En önemlisi tahlil sonuçlarım eskisinden çok daha iyiydi. Ezgicim sadede geliyorum hayatıma dokunduğun için bin teşekkür... Seni tanıdığım için çok mutluyum. İyi ki varsın hep var ol. Hep iyi insanlara çıksın yolun... Hayatta hiç bir şey gülümsemene engel olmasın. Önüne bazı zorluklar çıksa bile azmin çalışkanlığın ve bilgi birikiminle aşacağından eminim. Sağlıkla sevgiyle kal canım

I... 1 yıl
StarStarStarStarStar

İyi günler Ezgi hanım geçen sene boynuma atan vitiligonun rengi soldu nerdeyse görünmüyor sizinle paylaşmak istedim çünkü emeğin çoğu sizindir teşekkürler.

H... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Ezgi ile Haziran 2020’de tanıştık. Tabi ki ben o zamanlar sağlıklı yaşama geçişe hazır değildim. Sanırım kendimi buna hazırlamam biraz uzun sürdü. Tam Kasım ayında başlayacaktık bu sefer de COVID pozitif olduğum için erteledik ve aralık ayında görüşmelere başladık. 31 yaşındayım ve sanırım doğduğum günden itibaren hep kilo problemim oldu. Defalarca diyetisyene başvurdum ama hiçbiri Ezgi kadar motive edemedi beni. Yaklaşık 5 ay gibi bir sürede 21 kilo verdik birlikte. Birlikte diyorum çünkü şunu kesin olarak biliyorum ki ben bunu kendi başıma başaramazdım. Ezgi’nin en sevdiğim özelliği her zaman kanıta dayalı tavsiyelerde bulunması. Eğer size bir şey öneriyorsa bunu mutlaka ama mutlaka bilime dayandırarak yapıyor ve bence en önemlisi sizi bir şekilde bunun bir süreç değil önemli olanın devamlılık olduğuna inandırıyor. Gerçekten de öyle, önemli olan sağlıklı yemek ve sağlıklı yaşamak. Eskiden saat kaçta acıkırsam acıkayım direkt hazır yemek siparişi verirken, şimdi akşam eve geç gelebilirim diye işe başlamadan akşamın yemeğini planlıyorum/yapıyorum. Sağlıklı yaşamak da diyorum çünkü sadece ne yediğiniz değil ne yaptığınızda değişmeli ve değişiyor da. Bu süreçten önce neredeyse her yere araba ile giderken geçen hafta toplamda 42,4 km yürümüşüm. Açıkçası buna kendim bile inanmakta güçlük çektim. Eğer sizi gerçekten sağlıklı yaşamaya motive edecek bir diyetisyen ile çalışmak istiyorsanız Ezgi Bayram ile bunu başarabilirsiniz.

İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.