Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Y...

Hocam merhaba ben Mersin’den yaşıyorum çok büyük bir sorunum var size kısaca anlatayım. Kulağım çok yoğun bir akıntı, basınç,ağrı,ateş, halsizlik var . Mersin’de hem devlet hastanelerinde,hemde özel hastanelerde kbb doktorlarına gittim yaklaşık 2 senedir bu hastalıktan dolayı hayat kalitem çok düştü. İlk başta gittiğim her doktor basınç ve akıntı için alerjiden kaynaklı olduğunu düşünüyorlardı kulak zarımda hiç bir sorunun olmadığını söylüyorlardı . En son basıncın ağrının ateşimin akıntının çok nüks ettiği gün bir doktor buldum. Profesör doktor beni muayene etti alerjiden kaynaklı östaki borusunun tıkandığını konkalarımın alerji sebebiyle şiştiğini,burun kemiğimin eğri olduğunu söyledi. Septum deviasyon ameliyatı yapacaz dedi . Kulağım içinde orta kulak iltihaplanması kulakta kireçlenme var kulak sıvı üretiyor kulak zarın çökmüş kulak tüpününde takılması lazım dedi basınç sorunu içinde kulağımın zarını çizdi birazcık rahatladım ama hemen ameliyat olmak istemedim . Alerji ilaçlarımı burun spreylerimi düzenli bir şekilde kullanmamı önerdi ben normalde çok düzenli kullanıyordum zaten . Yaklaşık 2 senedir bu hastalıktan kurtulamadım şimdi daha kötüsü duşa giremiyorum vazelinli pamuk tıkacı yapıyorum 3 kat ilk önce normal pamuk koyuyorum sonra vazelinli pamuk en sonda normal pamuk koyuyorum kulağımı çok iyi bir şekilde kapatıyorum ama buna rağmen kulağıma su kaçıyor kaçtıktan sonra 3-4 gün hayat bana zehir oluyor hayat kalitemi düşürüyor basınç yoğun akıntı ateşim çok yükseliyor bende hemşireyim çalışmamı dahi etkiliyor ayakta duramıyorum bazen kulağımdan bişey akıyormuş gibi hissediyorum çoğu gece uyuyamıyorum ağrısında yoğun akıntı basınçtan ateşim yükseliyor . Sürekli bir hışırtı sesi geliyor ve kulağımda işitme kaybım var bana yardımcı olun. Bide işitme testi normal çıktı 25 db. Kullandığım çeşit çeşit ilaç vardı DİPROSPAN 5 MG + 2 MG/1 ML -DERMOVATE KREM-LEVMONT-MONTAIR-ALLERGODIL 0,14 MG 10 ML NAZAL SPREY-NAZOSTER %0,05 NAZAL SPREY-DIPROSPAN ENJEKTABL SUSPANSIYON ICEREN 1 ML AMPUL-ADVANTAN-FUCİCORT-TRAVOCORT-AMOKLAVİN-AMOKSİSİLİN-KLAMOKS-SİPROGUT damla -OKSİBOR-ALKOL BORİK ASİT-GLİSERİN-CASTELLANİ solüsyon. Hiçbir doktor ne teşhisi doğru konuldu nede ilaçların faydasını gördüm

Opr.Dr. Onur Gündoğan Cevabı

Merhaba. Geçmiş olsun öncelikle. Buradan muayene etmeden birşey demek zor. O yüzden muayeneye gelirseniz ayrıntılı bakabilirim.

A...

İyi günler burnum kalın ve kemikli yapıda nefes almakta zorluk çekiyorum geceleri çok fazla horluyorum

Opr.Dr. Onur Gündoğan Cevabı

Geçmiş olsun. Muayeneye gelirseniz ayrıntılı bakabilirim

Doktorunuz Hakkında

1984 yılında İzmir de dünya ya gelen Op. Dr. Onur Gündoğan öğrenim hayatını da İzmir’ in seçkin okullarında geçirmiştir. 2002 yılında liseden mezun olduktan sonra aynı yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp...

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Kulak İltihabı
 • Geniz Eti Problemi
 • Kronik Otit
 • Alerji
 • Kulak Ağrısı
 • Burun eğriliği
 • Öksürük
 • burun tıkanıklığı
 • Yüz Felci
 • Sinüzit
 • Kulak Kiri
 • Baş Ağrıları
 • Septum Deviasyonu
 • solunum yolu enfeksiyonları
 • Burun Tıkanıklığı
 • Kulak Zarı Delinmesi
 • Ses Kısıklığı
Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 2 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
a... 11 ay
StarStarStarStarStar

Rinoplasti ameliyatı geçirdim ve sonuçlardan çok memnunum! Burun şeklimdeki değişiklik beni daha özgüvenli hissettiriyor. Doktorum ve ekibi harika bir destek sağladı. Ameliyat süreci beklediğimden daha rahattı. Bu ameliyatın benim için getirdiği mutluluğu anlatamam! Burun estetiği düşünüyorsanız ertelememelisiniz. Doktorum Op. Dr. Onur Gündoğan' a teşekkür ederim.

e... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Yıllardır nefes alma sorunları yaşıyorum. Birçok kez hastaneye gittim. Her defasında ameliyat olmam gerektiği söylendi ancak çekincelerim olduğu için bir türlü ameliyat olamadım. Nefes alma sorunlarımın iyice arttığı bir dönemde bu kez Onur Gündoğan hocama muayene oldum muayene sonrasında küçük bir operasyonla tüm sorunlarımdan kurtulacağımı bana anlattı iyi niyetli yaklaşımı ve ayrıntılı olarak beni bilgilendirmesi sebebi ile güven duyarak ameliyat olma kararı aldım. Ameliyatımı oldum tüm süreç boyunca Onur bey ile iletişim halindeydik ve süreç konforlu geçti. Şuan kendimi çok iyi hissediyorum. Onur Hocama ne kadar teşekkür etsem az.

Anlaşmalı Sigortalar
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.