Giriş Yap
Hesabın yok mu? Yeni Bir Hesap Oluşturun
Hesap Oluştur

"Hesap Oluştur" butonuna basakrak Gizlilik Metnini'nı, Üyelik Sözleşmesini, Site Kullanım Şartlarını ve Rıza Metni’ni kabul etmiş sayılırsınız.

  Hesabın var mı? Giriş Yap
  Hekim Girişi

  BLW ve Tamamlayıcı Gıdalara Geçiş - Uzm. Dr. Murat Han Türker

  BLW ve Tamamlayıcı Gıdalara Geçiş

  BLW bebek liderliğinde sütten kesme anlamına gelmektedir. Zaten olayın özü adının içinde gizlenmekte. Yani bize şunu söylüyor bırakın çocuk kendi kendine besinleri tanısın kendi kendine sütten kesilsin. Burada sütten kesilsin dememiz hadi bakalım Tamamlayıcı ek Gıdalara geçtik anne sütünü kesiyoruz demek değil lütfen bunu böyle algılamayın.

  Burada ki sütten kesmek demek zaten biliyorsunuz bebeğinizin 1 yaşına kadar mutlaka kesinlikle anne sütünün azaltılmaması gerekiyor. 1 yaşından sonra ise 2 yaşına kadar emzirebildiğiniz kadar emzirebilir bu süreçte de yavaş yavaş emzirmeyi azaltmanız gerekiyor.

  Bebek liderliğinde sütten kesme bebeğinizin besinleri kendisi doğal yolla tanımasını ve onların öğünlerdeki ağırlığını kendisinin ayarlayarak yavaş yavaş 1 ile 2 taş arasında kendisini sütten kesmesi anlamını taşımakta.

  Kabaca baktığımızda BLW ve tamamlayıcı gıdalar yani ek Gıdalara geçiş yöntemlerinden biri. Bunun özelliği şu normalde klasik tip kaşıkla beslemede bebeği karşımıza oturtup kaşığı elimize aldığımızda bebek pasif rol oynamakta kontrol ailelerde olmaktadır.

  BLW de ise bebek tam tersi aktif rolü oynamakta besinle tatsal dokusal iletişim yaşamakta, yaşına uygun özellikle ağız ve kas kontrolleri gelişmekte bu sayede bebeğinizde daha gıda deneyimlerinin başından itibaren kendi kendini besleyerek hem birey olduğunun farkına varmakta hem de beslenmesini kendi kontrolü altına almaktadır.

  Detaylı Bilgi İçin Uzm. Dr. Murat Han Türker ile İletişime Geçin.

  Daha Fazla Video İçin Tıklayınız.

  Online Görüşün

  Tebrikler.

  Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
  Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

  Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

  Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

  Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
  Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
  Hasta Yorumları
  5 StarStarStarStarStar 3 yorum
  Yorumunuz gönderildi.
  Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
  Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
  S... 1 ay
  StarStarStarStarStar

  Murathan hocam o kadar üzgünüm ki İstanbul'u bırakıp gittiğiniz için tam dedim ki Uraz' a mükemmel bir doktor buldum sizde gittiniz umarım İzmir kıymetinizi bilir iyi ki sizi tanımışız Instagram da hala şüphede kaldığım Zaman yazıyorum hiç geri çevirmediniz siz mesleğinizi hakkı ile yapan hekimlerden siniz

  S... 1 ay
  StarStarStarStarStar

  Branşında en iyi ,sakin ,sevecen,mesleğini tam anlamıyla yapıp,her hastasına iyi gelen,çocukların dilinden çok iyi anlayıp ,nokta atışı ile tüm tedavileri çok olumlu sonuç veren bir uzman Dr. Murat Han Türker.İyiki varsınız.Herkese tavsiye ediyorum.

  A... 1 ay
  StarStarStarStarStar

  Murat Han Türker doktorumuza teşekkür ediyorum. Kendisi çok sevecen cana yakın bir insan, kızım epeyden beri öksürüyordu ama çok öksürmesine rağmen ateşli bir hastalığı da yoktu. bir türlü çözüm bulunamamıştı. doktorumuz Murat Han Türker yazdığı ılaçla kızım iyileşti teşekkür

  Hastalığınız & Tedavimiz
  • Sosyal Pediatri
  • Gelişimsel Pediatri
  • Aromaterapi
  • Dermopediatri
  • Yenidoğan izlemi
  • Büyüme ve gelişme takibi
  • Bebek beslenmesi ve bakımı
  • Çocukluk çağı aşı uygulamaları
  • Alerjik çocuk hastalıkları takibi
  • Çocuklarda üst ve alt solunum yolu hastalıkları
  • Çocuklarda sindirim sistemi hastalıkları
  • Çocuklarda böbrek ve idrar yolları hastalıkları
  • Çocuklarda idrar kaçırma
  • Çocuklarda Endokrin Hastalıklar
  • Yenidoğan yoğun bakım takibi
  İletişim Bilgileri

  TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

  TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

  TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.