Endoskopik ve Kolonoskopik İşlemler - Op. Dr. Ali Çay

Merhaba, operatör doktor Ali Çay, ben genel cerrahi uzmanıyım. Toplumumuzda çok sık görülen bir takım kanserlerin erken teşhisinde endoskopi ve kolonoskopiye dikkat çekmek istiyorum. İçi boş olan sindirim sistemine ait organlardan mide ve bağırsak maalesef filmlerde görüntülebildiğimiz organlar değil. İçerisindeki gaz ve gıda artıkları en ileri tetkiklerde bile içlerinin görüntülenmesine yeterli olmuyor. 

Bu yüzden Bizim için sedasyon altında yani hastanın uyutularak yaptığı, yapıldığı, herhangi bir ağrısızlığı hissedilmeden tamamlandığı mideye ve bağırsağa kamerayla içeriden bakma işlemidir. Bu bahsettiğim endoskopi ve kolonoskopi işlemi. Midenin ülserlerinde, kanserlerinde, bağırsağın bir takım romatizmal hastalıklarında, ileride kansere çevirecek bir takım bezelerin tespitinde ve kanserin kendisinin tespitinde olmazsa olmazımız.

 Dediğim gibi hiçbir ileri tetkik midenin ve bağırsağın içeriğinin iç kısmını gösterme konusunda yeterli değil. Bu tür tarama işlemleri hayat kurtarıcı olabiliyor çünkü erken tespit ettiğimiz her şeyde çok daha kolay baş edebiliriz. Herkese sağlıklı ve güzel günler diyorum.

daha fazla içerik için tıklayınız.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları
4.8 StarStarStarStarStar 8 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
Y... 6 ay
StarStarStarStarStar

İşinde çok profesyonel biri ben yaklaşık 2 ay önce ameliyatımı gercekleştirdi Ali bey gerçekten şuan hiçbir problemim kalmadı çok tessekkür ediyorum gerçekten ( kıl dönmesi )

M... 10 ay
StarStarStarStarStar

İşinin ehli, gereksiz tetkikler yapmadan, sorunumuzu anlayıp çözümünde elinden geleni yaptığı için, eline emeğine sağlık diyoruz, onun gibi doktorlar iyi ki var ❤️❤️❤️

İ... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Doktorumuz Ali çay o kadar ilgili ve alanında o kadar başarılı ki güvenle gittiğimiz ve hastalığımla ilgili son derece yakından ilgileniyor. Herkese şiddetle tavsiye edebileceğim ve çok başarılı olduğundan sonsuz emin olduğum bir hekimimiz

G... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Çok memnun kaldım, ilgili ve bilgili bir doktor

A... 2 yıl
StarStarStarStarStar

İlgili, konusunda başarılı bir doktor, herkese tavsiye ederim

O... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Profesyonel hizmet insana değer verme işini hakkıyla yapma konusunda çok iyi bir doktor

Hastalığınız & Tedavimiz
  • Safra Kesesi Taşları
  • Hemoroid
  • Meme Hastalıkları
  • Tiroid
  • Mide Hastalıkları
  • Kıl Dönmesi
  • Kolorektal Kanser (Kalın Bağırsak Kanseri)
  • Fıtık
  • Mide Kanseri
  • Kolon Kanseri
Anlaşmalı Sigortalar
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.