KİLO VERİN AĞRIYA DİZ ÇÖKMEYİN - Fzt. Süleyman Tan

Herkese merhabalar ben fizyoterapist Süleyman Tan. Ben uzman diyetisyen Mazlum Tan. Bugün sizlere diz ağrılarının kilo ile bağlantısını anlatmak istiyoruz. Vücudumuzu taşıyan dizler hareketsizliğin ve fazla kiloların bedelini öder. Belirgin bir travma yaşanmadığı halde diz ağrısı şikayetiyle doktora gittiğimizde doktorumuzun bize ilk olarak koyduğu teşhis patelofemoral yani diz önü ağrısı olur.

Patelofemoral ağrı sendromu dizi tutan kasların dengesizliği ve güçsüzlüğüne bağlı oluşan bir rahatsızlıktır. Biz fizyoterapistler olarak burada bir takım manuel terapi teknikleri ve egzersiz programıyla destekliyoruz. Kilo kısmını ise uzman diyetisyenimiz size kısaca bir açıklayacaktır.

Süleyman Hoca'nın verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ediyorum. Yapılan araştırmalarda aşırı kilonun dize bazı mekanik faktörler yoluyla zarar verdiği ve kireçlenmeye sebep olduğu bilinen bir gerçektir.

Diz ağrılarında cerrahi gerektirme yöntemlerin başında yaşam tarzı değişikliği geliyor. İlk olarak oturmaktan vazgeçip fizyoterapistimizin verdiği egzersizler daiminde sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturup kilo vermek oldukça önemli.

Verilen bir kilo diz ve kalçaya binen yükte 7 kiloluk bir azalmaya neden olur. Bu nedenle diyetisyen kontrolünde sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturup kilo verilmektedir. Herkese sağlıklı günler dileriz.

daha fazla içerik için tıklayınız.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Fizyoterapistinize sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 7 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
F... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Süleyman tan hocam ile 1 ay a yakın fizik tedavi görüyorum hocam sayesinde ameliyatlı olan ayağım 1ay içinde eski gücüne işlevine en hızlı sekilde cevap vererek yavas yavas yürüme kabiliyetini kazandırdı TEŞEKKÜR EDERİM HOCAM

T... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Arkadaşımın tavsiyesiyle süleyman beye gittim bel ve boyun düzlesmem vardı gerçekten oturup kalkmakta cok zorlanıyordum tedavi sürecine başladık cok kisa zamanda güler yüzü ilgisi ve güven veren tavrıyla cok rahat bir operasyon geçirdim.Kendisi işinde çok başarılı.Insana değer veren bir doktor.Kendisine cok teşekkür ediyorum ve herkese içtenlik diliyorum.

O... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Çok kibar, güler yüzlü, açıklayıcı ve dinleyici. Verdiği programlar ile iyileşmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İyi varsınız Süleyman Hocam)

T... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Süleyman bey tedavi süresince güler yüzü ve hastayı rahatlatan tavrıyla kendinizi güvende hissettiriyor. Belimde ve boynumda düzleşme var ağrılarım vardı.2 ci seans a rağmen ağrılarım hafifledi cok teşekürler süleyman bey

Ö... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Her şeyden önce iyi niyet ve hassasiyetle hasta odaklı bir çalışma sistemi mevcut.uzun suredir var olan Fibromiyaljim için başladım, oldukça kapsamlı bir tedaviye başladık, uygulamalar daha baslangic olmasina ragmen ağrılarımi yarı yarıya hafifletti. Devamında çok daha iyi olacağına inanıyorum. Terapistime ve ekibime çok teşekkür ederim ve ihtiyaci olan herkese tavsiye ederim

M... 1 yıl
StarStarStarStarStar

İşini profesyonel yapan bir doktor iyiki eşim ve ben gitmişiz ağrılarımızdan kurtulduk iyiki varsınız

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Omuz Ağrısı
 • Bel fıtığı
 • Boyun Fıtığı
 • Felç inme
 • Bel fıtığı
 • Boyun fıtığı
 • Kanal daralması
 • Kas yırtığı
 • Eklem sorunları
 • Sürekli ağrılar
 • Bel kayması
 • Boyun düzleşmesi
 • Skolyoz
 • Vertigo
 • Migren
 • Ayak analizi
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.