Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
A...

Hocam iyi günler. Annemin gecen hafta çekilen mr bilgileri aşağıdaki gibidir. Çeken doktor ameliyat dedi ama cok da bilgi vermedi açıkçası. Ameliyat gerçekten gerekli mi. Ve acil ameliyat olması mi gerekli. Bir de ucreti ne kadar oluyor hocam asagi yukari öğrenebilirsek ona gore ayarlayalım kendimizi. Kütahya gedizden ulaşıyorum size. Ilginiz için şimdiden teşekkür ederim... LOMBER VERTEBRA MR İNCELEMESİ: RADYOLOJİK BULGULAR: Lomber vertebral kolonda açıklığı sola bakan skolyoz vardır. L3 vertebra korpusu orta hat sağ parasagitalinde 18x22 mm boyutlarında, L5 vertebra orta hat sağ parsagitalinde geniş aksı 24.5 mm ölçülen görüntü alanına dahil olan T11 vertebra korpusu ve inferior end plak posteriorunda ve T12 vertebra korpusu sağ pedinkül kökünde 9.5 mm çapında T1-2A serilerde hiperintens içinde trabeküler yapılarda belirginleşmeler izlenen hemanjiom ya da intraosseöz lipom ile uyumlu kemik lezyonları vardır. L5 vertebra süperior end plağında geniş schmorl nodülü izlenmiştir. L2 vertebra korpusu inferior end plağında küçük schmorl nodülüne bağlı plato düzensizliği vardır. Medulla spinalis sinyal intensitesi, kalibrasyonu, sonlanması normaldir. Diğer intervertebral disk yükseklikleri ve intensiteleri olağandır. L1-2 düzeyinde disk posteriorunda santral-sol parasantral geniş tabanlı sığ protrüzyon, dural keseye temas ve bası izlenmiştir. Spinal kanal genişliği normaldir(AP aksı 15 mm). Her iki nöral foramen genişliği simetrik olup, bu düzeydeki radiksler intakttır. L2-3 düzeyinde disk posteriorunda santral-sol parasantral sığ protrüzyon, dural keseye temas vardır. Bası yoktur. Spinal kanal genişliği normaldir(AP aksı 16 mm). Her iki nöral foramen genişliği simetrik olup, bu düzeydeki radiksler intakttır. L3-4 düzeyinde intervertebral diskte anulus bulging formasyonu vardır. İntervertebral disk anulus bulging formasyonuna bağlı annüler tarzda kemik kıyıyı aşmış posterior kontur fizyolojik konkavitesini kaybederek düzleşmiştir. Ventral epidural yağ planları kapanmıştır. Spinal kanal genişliği normaldir (AP aksı 14 mm). L4-5 düzeyinde diskinde yükseklik kaybı, disk posteriorunda santral geniş tabanlı protrüde herniasyon vardır. Ventral dorsal epidural yağ planları kapanmış, dural kese basısı oluşmuştur. Spinal kanal genişliği normaldir(AP aksı 14 mm). Her iki nöral foramen genişliği simetrik olup, bu düzeydeki radiksler intakttır. L5-S1 düzeyinde disk posteriorunda santral geniş tabanlı sığ protrüzyon vardır. Ventral dorsal epidural yağ planları kapanmış dural keseye ılımlı bası oluşmuştur. Spinal kanal genişliği normaldir (AP aksı 13 mm). Her iki nöral foramen genişliği simetrik olup, bu düzeydeki radiksler intakttır.

Opr.Dr. Alper Ergin Cevabı

Merhaba. Geçmiş olsun. Hastanızın MR görüntülerini incelemeden cerrahi karar vermek mümkün değil. Birçok noktada problem var gibi görünüyor ama operasyon gerektiren bir durum var mı bilemiyorum. TC kimlik numarası ve e-nabız şifresini gönderirseniz bakabilirim.

İ...

Zedelenmeden bahsetmedi amaliyatı yapan doktor hocam nasıl oldu bilmiyorum ama amaliyatan sonra hiç düzelmedi Bunun için tekrar nasıl amaliyat önerirsiniz hocam amaliyat la düzelirimi. Geçmiyor hocam cünkü

Opr.Dr. Alper Ergin Cevabı

Uygun olduğunuzda gelin görüşelim. Muayenenizi yaparız. Birlikte karar veririz.

İ...

Hocam sol ayakta uyuşma olmuyor ama sol baldırda seyirme oluyor amaliyat olduğum yerde keskin ağrı var baskı yapıyor acı veriyor oturunca daha çok oluyor.

Opr.Dr. Alper Ergin Cevabı

Operasyon sırasında omurilikte zedelenme oldu mu? Biliyor musunuz?

Doktorunuz Hakkında

Opr.Dr. Alper Ergin 1993 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne girerek tıp eğitimine başlamıştır. Dr. Ergin 1999 yılında Tıp Fakültesinden mezun olduktan sonra 2002 yılında yapılan Tıp Uzmanlık Sınavını kazanan kadar İzmir...

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Beyin ve Sinir Cerrahisi
  1. Bel Fıtığı Tedavisi
  2. Beyin Kanaması
  3. Beyin Tümörleri
  4. Boyun Ağrısı Tedavisi
  5. Boyun Fıtığı Tedavisi
  6. Boyun Tutulması
  7. Duruş Bozukluğu
  8. Hareket Bozuklukları
  9. Kanal Darlığı Tedavisi
  10. Karpal Tünel Sendromu
  11. Omurga Kırığı
  12. Omurilik Kanal Darlığı
  13. Omurilik Problemleri
  14. Servikal Myelopati
  15. Sinir Sıkışması Tedavisi
  16. Spondilolistezis (Bel Kayması)
  17. Vertigo
  18. Yürüme Bozukluğu
Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 52 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
M... 2 ay
StarStarStarStarStar

Harika bir dr işinin hakkını veren son derece etik gereksiz asla işlem yapmayan bir hekim

G... 5 ay
StarStarStarStarStar

Ben 13.06.2023 tarihinde İzmir Can Hastanesi'nde bulunan Doktor Alper Ergin bey tarafından omuriliğimden Ameliyat oldum. Doktor Bey tam 6 saat süren çok riskli Ameliyatımı çok güzel bir sonuç ile tamamladı. Ameliyat öncesi ve sonrası mütevazı ve Insan gibi insan olması beni ve Ailemi çok mutlu etti. Doktor Bey e ne kadar teşekkür etsem azdır. Allah onun ayağına taş degdirmesin. Ben Ameliyatimi olmasaydım 32 yaşında bir kac ay sonra belki yürüyemez hale gelicektim ama Ameliyatımin üzerinden bir kaç gün geçmesine rağmen bende ciddi değişiklikler var. Hocama minnettarım. Allah kendisinden razı olsun .. Kim olursa olsun gözüm kapalı bir şekilde tavsiye edebileceğim tek doktor. Doktor Alper Ergin bey Size ömrüm boyunca Duacı olucam.

m... 7 ay
StarStarStarStarStar

Gercek bir doktor karsisindaki insana para gözüyle bakmayan bir hekim kendisi 10 numara bi insan

G... 7 ay
StarStarStarStarStar

Dr.Alper Bey,işinde uzman,doktor ve hasta ilişkilerindede son derece insancıl bir hekim.Bana uyguladığı bel fıtığı operasyonundan sonra şimdi bütün ağrılarımdan kurtuldum.Daha öncede damadımı başarılı bir boyun fıtığı operasyonu ile sıkıntılarından kurtamıştı.Alper Bey çevremizde tanıdığımız herkese,güvenle tavsiye ettiğimiz sevdiğimiz bir doktorumuz

Ö... 7 ay
StarStarStarStarStar

Süper bir hoca kimsenin aklında şüphe kalmadan güvene bilir

Ş... 7 ay
StarStarStarStarStar

Annemin ve eşimin bel fıtığı tedavilerini ve ameliyatlarını başarıyla yaparak sağlıklarına kavuşturan çok değerli Doktorumuz Alper Ergin iyi ki varsınız. Her şey için müteşekkiriz

Anlaşmalı Sigortalar
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.