Akıllı Lens Kimlere Uygulanır, Kimlere Uygulanmaz? - Prof. Dr. Safiye Yılmaz

Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Uzun yıllardır aslında katarakt ameliyatı sonrası uzak yakın mercekler göz içine takılmaktaydı. Ancak ara mesafe dediğimiz bilgisayar mesafesi yada merdiven inerkenki gibi mesafelerde hastalar sorun yaşayabiliyordu.

Şimdi yeni teknoloji ile tüm mesafeleri kapsayan akıllı mercekler kullanımımıza sunuldu ve hastanın ameliyat sonrası görme konforu maksimum seviyeye getirildi.

40-50 yaşını geçmiş, uzakta, yakınında veya her ikisinde de görme problemi yaşayan ve çok yüksek numaralı gözlüklerinden dolayı gözlük taşımak istemeyen bu ağır gözlüklerden ömür boyu kurtulmak isteyen herkes doğal olarak adaydır.

Akıllı lensin takılı olduğu her göz hem uzağı hem yakını hem de orta mesafeyi en sağlıklı şekilde görebilecektir. Gözlük numarası ömür boyu artmayacak ve gözde katarakt bir daha asla gelişmeyecektir.

Göz lazer ameliyatı geçiren kişilerde de göz içi lensleri yaşla birlikte fonksiyonunu yitirmeye başladığında katarakt geliştiğinde ve görme azalmaya başlayıp, uzak veya yakın görme sorunları yaşarlarsa akıllı lensi tercih edebilirler.

Halk arasında çok konuşulan lazer ameliyatı (Excimer Lazer) geçirmiş kişiler katarakt yada mercek ameliyatı yaptıramaz gibi bir yanlış bilgi var, ancak bu doğru bir bilgi değildir.

Lazer ameliyatı geçirmiş kişilerde mercek hesaplamaları ayrı bir dikkat ve önem ister standart mercek hesaplamalarından biraz daha farklıdır, bunun dışında ameliyat sırasında bir farklılık yoktur. Bu hastalar diğer standart hastalardan herhangi bir ekstra risk taşımazlar.

Detaylı bilgi ve randevu için tıklayın.

Daha fazla video için tıklayın.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
S...

Meraba hocam bana keratokonus sağ gözüm de olduğu soylendigi başlangıç denildi ama pek bilgi verilmedi hocam şuan gözlükle görebiliyorum 27 yaşındayım size atsam topografi ve testleri bakarmisiniz ona göre yanınıza gelmek isterim mardindeyim şuan iş dolayısıyla

Prof.Dr. Safiye Yılmaz Cevabı

Topografinizi görsem iyi olur ama en güzeli sizin buraya gelmeniz çünkü keratokonus da erken aşamada yapılması gereken durdurma tedavileri var ve hastalık ilerleyici olduğu için mutlaka tanı konduğu zaman bu tedavinin yapılması gerekir. Uygun zamanınızda buyrun gelin lütfen

A...

Merhaba ben Ali CANER. Mart ayında sağ gözüme yabancı cisim kaçması sonucu korneam zarar gördü ve görme kaybı oluştu. Yaşadığım yerdeki özel bi hastaneye gidiyorum ve hiçbir sonuç alamadım. Burdaki doktorum sağ gözümün excimer lazer için uygun olmadığını söylüyor. Görme kaybı ilk başta %50 idi. Damla tedavisinden sonra %20ye geriledi. 0.5 numara gözlük veriyor ama ben gözlük kullanmak istemiyorum. %20 kayıplar için lazer tedavisi mümkün mü. Gerekirse muayene olmaya geleceğim. Antalyada yaşıyorum. 29 yaşındayım. Lütfen beni aydınlatın.

Prof.Dr. Safiye Yılmaz Cevabı

Korneaya yabancı cisim kaçması sonrası görme %20 lere geriledi ise muhtemel korneanızda leke kalmıştır. Görmenin artması için kornea nakli gerekebilir ama korneanız sağlıklı sadece gözlüğe bağlı görmeniz az ise elbette lazer yapılabilir. Ama bunu gözün tüm tabakalarının ayrıntılı incelemesini tamamladıktan sonra söyleyebilirim. Buyurun gelin muayenemizi yapalım sonrasında neler yapabiliriz karşılıklı konuşalım

Hasta Yorumları
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
H... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Gözümdeki çok ciddi bir rahatsızlıktan dolayı retina yırtığı tedavisi gördüm gözüm şimdi eskisi gibi görüyor. Prof. Dr. Safiye Yılmaz hanıma ve ekibine çok teşekkür ederim. Ata Sağlık Hastanesi ve Porf. Dr. Safiye hanım İzmir için büyük bir şans Dr. Halil Turgut

G... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Emekli öğretmenim Safiye Yılmaz kızımla 2008 yılında göz kontrolüm sırasında sarı nokta hastalığım olduğunu tespit etmesiyle tanıştım. Gözümü kaybedebileceğim korkusuyla yaşamamam gerektiğini hiç sıkılmadan ve sorularımdan yorulmadan bir öğretmen edasıyla anlattı. Gerçekten kendisine teşekkür ediyorum. Kontrollerim de düzenli olarak devam ediyor. Yaptığı iğneler sonucunda gözümdeki ödemler azaldı Özellikle eli çok hafif. Hastalarına karşı ilgisi ve bilgisi oldukça fazla bir doktor olduğunu söyleyebilirim. Çok değerli bir doktor olmasından ziyade tanımış olduğum en mükemmel insanlardan biridir. Araştırma yapan,sürekli kendini yenileyen bir doktor olmasının yanında kendisiyle çalışan ekibi de ilgili ve alakalı insanlar. İnsan kendisini güvende hissediyor. İyi ki de benim doktorumsun seni çok seviyorum. Başarılarının devamını diliyorum Canım KIZIM

T... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Safiye Yılmaz hocam hayatta tanımış olduğum en iyi, en güvenilir, güleryüzlü, vicdanlı ve en insancıl doktorlardan biridir. Gözümde oluşan ağrılardan ve acıdan günlerce uykusuz geçen ve çeşitli göz doktorlarının bir türlü teşhiş ve tanı koyamamaları ve yanlış ilaç vermeleri sonucu gözlerimi tam kaybetme noktasına karşı karşıya gelmişken tavsiye üzerine Ata göz hastanesine giderek Safiye hocamızla tanıştım. İleri derecede olan gözümdeki enfeksiyonu verdiği tedavi sonucunda kısa sürede çözdü. Kendisine minnettarım işini seven kendisini sürekli yenileyen bir doktordur. Böyle bir devirde böylesine çalışan ve çalışkan özellikle de hastayı müşteri olarak görmeyen sevgili doktorum iyi ki varsınız teşekkürler

C... 3 yıl
StarStarStarStarStar

Her şey için çoooook teşekkür ederim sizi çok sevdim, hocam sayenizde gözlerim açıldı. iyi ki varsınız..

Y... 3 yıl
StarStarStarStarStar

Safiye hanım işinde gerçekten çok başarılıdır. Babama excimer lazer yaptı. 2 hafta sonrası içinde abime randevu aldık. Ananemin gözlerini de muayene ettirmek istiyoruz katarakt için. Ailecek çok memnunuz.

Y... 3 yıl
StarStarStarStarStar

Prof.Dr.Safiye Yılmaz babamı ameliyat etti.Dr. Hanım sayesinde babam sağlığına kavuştu.İşinde son derece başarılı bilgilendirmesi ve hastasına yaklaşımi dört dörtluk bir hekim.Herkese tavsiye ederim.

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Katarakt
 • Glokom
 • astigmatizm
 • Miyopi
 • Retina Problemleri
 • Görme Bozuklukları
 • Göz İltihabı
 • Göz Ağrısı
 • Arpacık
 • Hipermetrop
 • Keratokonus
 • Multifokal ve Trifokal Göz İçi Lensleri
 • Excimer Lazer
 • Prk(Fotorefraktif Keratektomi)
 • Kornea Nakli
 • Kontakt Lens
 • Fakik Göz İçi Lens
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.