El yaralanmaları - Opr. Dr. Ahmet Savran

El yaralanmaları en sık karşılaşılan yaralanmaların başında gelmektedir. Çoğunlukla mutfak kazaları, trafik kazaları, iş kazalarını cama yumruk atma gibi sebeblerle başımıza geliyor.

bu yaralanmalar ve en basit cilt kesesinden önemli damar sinir tendom yapılarının kesiklerini kemik yaralanmalarını yani kırık ve çıkıkları hatta parmak kol kopmalarına kadar çok geniş bir yelpazede bu hastalarla karşılaşıyoruz.

Böyle bir yaralanmanız olduğunda lütfen acil servise başvurunuz. Çünkü çok basit görünen bir cilt kesiği o bölgede yakın geçen bir damara sinire zarar vermiş olabiliyor. parmak hareketleriyle tendom kesiklerini uyuşmalarla sinir kesiğini anlıyoruz.

Ama muayenin normal olması bu yapıların sağlam olduğu anlamına gelimiyor. Ayrıntılı bir muayeneyle bunu netleştirmek gerekiyor.

Daha fazla bilgi ve Op. Dr. Ahmet Savran'dan randevu almak için tıklayınız.

Daha fazla video için tıklayınız.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları

Henüz Yorumunu paylaşan olmamış.

İlk yorumunu paylaşan sen ol!

Yorumunu Paylaş
Hastalığınız & Tedavimiz
 • Kas iskelet sistemindeki kırık ve çıkıkların tanısı- ameliyatlı veya ameliyatsız tedavisi (alçı- atel- ortezler- kırık redüksiyon teknikleri ile plak- vida- çivi gibi ameliyat teknikleri)
 • Yine yukardaki vücut bölgelerini içeren tüm bağ- kıkırdak- tendon ve kas yaralanmaları
 • Alt ve üst uzuvlardaki eklem protezleri (Total diz protezi- total ve parsiyel kalça protezi…)
 • Alt ve üst uzuvların kapalı (artroskopi) eklem ameliyatları Bunlar menisküs- ön ve arka çapraz bağ yaralanmaları- rotator manşet (cuff) yırtıkları- labrum yırtıkları- el bileğinde TFCC yırtıkları gibi ameliyatları kapsar
 • Eklem kireçlenmeleri ve bunların tedavileri
 • Kas iskelet sistemi tümörleri (iyi huylu veya kanser dediğimiz kötü huylu kitleler)
 • Çocuk ortopedisi (doğuştan/gelişimsel kalça çıkığı- pes ekinovarus dediğimiz doğuştan çarpık ayak- doğumsal el ve ayak deformiteleri- serebral palsi- tortikolis- çocuk kırıkları)
 • Spor hekimliği
 • Bel ağrıları (bel fıtığı- bel kayması- omurga kırıkları…)
 • El Cerrahisi (Ayrı bir yandal uzmanlığı)
 • Romatizmal hastalıkların cerrahi tedavisi
 • Kemik erimesi (osteoporoz)
 • Halluks valgus gibi ayak sorunları
 • Diğer (tendinitler- topuk dikeni- kienböck- kemik ve kıkırdak erimeleri- avasküler nekrozlar…)
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.