ETS (Terleme) Ameliyatı - Doç. Dr. Hasan Ersöz

Kendinizde ya da çevrenizde hiç böyle ellerinden şapır şapır terler damlayan, alnından boncuk boncuk bir anda terlemeye başlayan ya da koltuk altında sadece aşırı terlemesi olan, gömlekleri sırılsıklam gezen kişileri gördünüz mü?

Aslında bunların çok basit bir tedavisi var. Tek bir delikten göğüs kafesine girip bir saatlik bir ameliyatla bütün bu sorundan hayat boyu tek seferde kurtulabilirsiniz.

Üstelik sadece terleme yaşayanlar değil, yüzü kızaranlar, toplum karşısında konuşurken kıpkırmızı kesilenler ya da ellerinde uyuşma olan, parmaklarında ülserler gelişen kişilerde de biz bunları yapabilmekteyiz.

Hatta ve hatta yemekle boğuşan boncuk boncuk terler döken kişielrde de bu tedaviyi uygulayabilmekteyiz. Eğer sizde bu tedaviyi düşünüyorsanız ETS ameliyatı için bizlere başvurabilirsiniz.

Detyalı Bilgi ve Randevu İçin Doç. Dr. Hasan Ersöz ile İletişime Geçebilirsiniz.

Daha Fazla Video İçin Tıklayınız.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
D...

İyi akşamlar benim anneme diyafram yüksekliği teşhisi koydular ama doktorlar ameliyat konusunda karar veremiyorlar aslında tam teşhiste koyamıyorlar ne yapacağımızı şaşırdık internetten araştırırken size rastladım bize yardımcı olabilirmisiniz size de gelsek net sonuç alabilirmiyiz kafamız çok karıştı şimdiden teşekkür ederim

Doç.Dr. Hasan Ersöz - Dr. Pectus Cevabı

Görmeden, muayene etmeden, incelemeden yorumlamak zor.. Başvurursanız elbette yardımcı oluruz. Geçmiş olsun.

Vakum Bell Doktor Kontrolünde mi Uygulanmalıdır?
B...

Peki başka bir göğüs cerrahına götürp ona mı yaptıracağız vakum işlemini. Ya da satan şirketi arayıp yaşına uygun cihazı alıp kullanmaya mı başlayalım.

Doç.Dr. Hasan Ersöz - Dr. Pectus Cevabı

Tıpkı ilaçların eczaneden kafamıza göre alınıp kullanılmasının yanlış olduğu gibi, vakum bell tedavisinin de doktor kontrolünde uygulanması gerekir. Aksi takdirde oluşabilecek yan etkiler, doğru boy ve doğru basınç seçiminde hatalar gibi istenmeyen durumlar meydana gelebilmelte, çocuğun deformitesi istenen şekilde düzeltilmeyebilmektedir. (Yanlış uyguglama sonucu deformiteyi daha kötü hale getireni de gördüm).

Pektus Ekskavatum Vakum Bell Tedavisi Kaç Yaşında Başlamalı?
B...

İyi günler dilerim. Oğlum 6.5 yaşında, son gittiğimiz çocuk doktoru biraz çöküklük var dedi kardiyoloğa yönlendirdi kalbinde sorun yok. Göğüs cerrahı takip edelim 6 ay sonra bakalım pektus ekskavatum dedi. Sanki birg parmak kadar çökük. Vakum tedavisi için kriter nedir acaba, bizimki hangi dereceye giriyor. Daha ne kadar çökeceğini öngörebilir miyiz, vakum tedavisi önerilir mi acaba?

Doç.Dr. Hasan Ersöz - Dr. Pectus Cevabı

Merhaba. 2019 Güney Afrika-Cape Town Dünya Göğüs Deformiteleri Derneği (CWIG) kongresinde, dünyanın tüm otör hekimlerinin oy birliği ile aldığı karar doğrultusunda 0 yaştan itibaren vakum bell uygulanması ya da çocuğun deformitesinin farkedildiği en küçük yaşta uygulanması gerektiği belirtildi. Ben bu karar doğrultusunda 5 yıldır en küçük yaşta başlamayı öneriyorum, kendi hastalarımda başlıyorum. Aksi takdirde, boyu uzadığı müddetçe 17-18 yaşa kadar boy uzaması ile doğru orantılı olarak ciddi bir şekilde çökme artabilir. Geçmiş olsun.

Hasta Yorumları

Henüz Yorumunu paylaşan olmamış.

İlk yorumunu paylaşan sen ol!

Yorumunu Paylaş
Hastalığınız & Tedavimiz
Anlaşmalı Sigortalar
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.