Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci - Op. Dr. Ümit Karagöz

Rinoplasti sonrasındaki iyileşme sürecini genellikle üç döneme ayırabiliriz. İlk dönem, operasyon sonrası 7 ila 10 gün arasında gerçekleşen ve tamponların ve alçıların çıkarıldığı erken dönemdir. İkinci dönem, ödemlerin azaldığı ve burun şeklinin oturduğu, genellikle 10 gün sonrasından itibaren 6 ay ile bir yıl arasında değişen bir süreçtir.

Son dönem ise uzun vadeli sonuçların gözlemlendiği, aslında operasyonun ilk gününden itibaren başlayan ve tamamen iyileşme sürecini ifade bir evredir.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Op. Dr. Ümit Karagöz İle İletişime Geçin.

Daha fazla video için tıklayın.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Y...

Hocam merhaba ben Mersin’den yaşıyorum çok büyük bir sorunum var size kısaca anlatayım. Kulağım çok yoğun bir akıntı, basınç,ağrı,ateş, halsizlik var . Mersin’de hem devlet hastanelerinde,hemde özel hastanelerde kbb doktorlarına gittim yaklaşık 2 senedir bu hastalıktan dolayı hayat kalitem çok düştü. İlk başta gittiğim her doktor basınç ve akıntı için alerjiden kaynaklı olduğunu düşünüyorlardı kulak zarımda hiç bir sorunun olmadığını söylüyorlardı . En son basıncın ağrının ateşimin akıntının çok nüks ettiği gün bir doktor buldum. Profesör doktor beni muayene etti alerjiden kaynaklı östaki borusunun tıkandığını konkalarımın alerji sebebiyle şiştiğini,burun kemiğimin eğri olduğunu söyledi. Septum deviasyon ameliyatı yapacaz dedi . Kulağım içinde orta kulak iltihaplanması kulakta kireçlenme var kulak sıvı üretiyor kulak zarın çökmüş kulak tüpününde takılması lazım dedi basınç sorunu içinde kulağımın zarını çizdi birazcık rahatladım ama hemen ameliyat olmak istemedim . Alerji ilaçlarımı burun spreylerimi düzenli bir şekilde kullanmamı önerdi ben normalde çok düzenli kullanıyordum zaten . Yaklaşık 2 senedir bu hastalıktan kurtulamadım şimdi daha kötüsü duşa giremiyorum vazelinli pamuk tıkacı yapıyorum 3 kat ilk önce normal pamuk koyuyorum sonra vazelinli pamuk en sonda normal pamuk koyuyorum kulağımı çok iyi bir şekilde kapatıyorum ama buna rağmen kulağıma su kaçıyor kaçtıktan sonra 3-4 gün hayat bana zehir oluyor hayat kalitemi düşürüyor basınç yoğun akıntı ateşim çok yükseliyor bende hemşireyim çalışmamı dahi etkiliyor ayakta duramıyorum bazen kulağımdan bişey akıyormuş gibi hissediyorum çoğu gece uyuyamıyorum ağrısında yoğun akıntı basınçtan ateşim yükseliyor . Sürekli bir hışırtı sesi geliyor ve kulağımda işitme kaybım var bana yardımcı olun . Bide işitme testi normal çıktı 25 db. Kullandığım çeşit çeşit ilaç vardı DİPROSPAN 5 MG + 2 MG/1 ML -DERMOVATE KREM-LEVMONT-MONTAIR-ALLERGODIL 0,14 MG 10 ML NAZAL SPREY-NAZOSTER %0,05 NAZAL SPREY-DIPROSPAN ENJEKTABL SUSPANSIYON ICEREN 1 ML AMPUL-ADVANTAN-FUCİCORT-TRAVOCORT-AMOKLAVİN-AMOKSİSİLİN-KLAMOKS-SİPROGUT damla -OKSİBOR-ALKOL BORİK ASİT-GLİSERİN-CASTELLANİ solüsyon. Hiçbir doktor ne teşhisi doğru konuldu nede ilaçların faydasını gördüm

Opr.Dr. Ümit Karagöz Cevabı

Geçmiş olsun hemşire hanım. 2 yıldır bu sorun için birçok uzmana başvurmuşsunuz. Hastalığınızın hikayesi çok uzun. Size tavsiyem yakınınızdaki bir Üniversite Hastanesine başvurmanız. Ayrıntılı tetkiklerle durumun ileri bir merkezde değerelendirilmesi gerekiyor. Ben sizi buradan ancak bu kadar yönlendirebilirim.

H...

Hocam burnum devamlı tıkanıyor. Her zaman bir taraf tıkalı ne yapmamız gerek. Çok sesli nefes alıyorum ve horlama da oluyor haliyle

Opr.Dr. Ümit Karagöz Cevabı

Merhaba. Burnun her zaman bir tarafı daha aktiftir. Bunu aslında çok hissetmeyebiliyoruz. Ama sizi rahatsız edecek düzeydeyse burun kemik eğriliği , allerjik rinit , kronik sinüzit, valf yetmezliği gibi durumlar olabilir. Bunlar da ancak muayene ile tespit edilebilir.

M...

Merhaba thermal welding yöntemi ile yaptığınız bir operasyonunuz oldu mu? Bu oprasyon hakkında bilgi almam mümkün müdür?

Opr.Dr. Ümit Karagöz Cevabı

Merhaba. Tüm bademcik ameliyatlarımızı thermal welding yöntemiyle yapıyoruz. Ameliyat süresini kısaltan bir teknoloji. Ameliyatlarda kanama ameliyat sonrasında da ağrı daha az oluyor.

Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 7 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
H... 7 ay
StarStarStarStarStar

Sayın ümit Karagöz öncelikle çok teşekkür edıyorum amelıyat basından sonuna kadar çok ilgılendı herkeze tavsıye ederım agrısız sızısız bır operasyon gecırdım çok ama çok teşekkür ederim ellerime saglık ümit bey

A... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Burnum o kadar kötüydü ki şuan resmen barbie gibi burnum var üstelik daha ödemli olmasına rağmen burnumdan çok memnunum. Ameliyat sürecim sorunsuz, ağrısız ve morarma olmadan geçti. Doktorum Kazandığından ve olduğu konumdan çok daha fazlasını hak ediyor.

Ç... 3 yıl
StarStarStarStarStar

Ümit Beye daha önce burun ameliyatımı yapmıştı kendisiyle o vesileyle tanıştık sonrasında tek tercih ettiğim hekim oldu. yakın zaman da da oğlumun artık bitmek bilmeyen bademcik sorunlarına çözüm bulabilmek için gittik ve hayatını ciddi derecede etkileye başlayan hastalık sebebi ile ameliyat kararı verdik. Ameliyatını oldu sorunsuz bir şekilde iyileşme dönemini geride bıraktık. oğlum da doktor beyin anlayışlı ve sabırlı davranışlarında bilgisinden ilgisinden çok memnunuz. Böyle doktorların hayatımızda olması gerçekten çok güzel.

G... 3 yıl
StarStarStarStarStar

4 kasimda ameliyatimi kbb doktoru sayin umit karagoze oldum.Doktorum çok mutavazi güler yüzlü ve ameliyat öncesi her şeyi açık açık anlattı. İşinin uzmanı.Sakin ve dinliyor sizi.rinoplasti olmak isteyenler e doktor ümit karagöz ü tavsiye ederim

T... 3 yıl
StarStarStarStarStar

Ameliyat sürecinde ve sonrasında ilgiden çok memnun kaldım. Kafamda oluşan her türlü soruya açık ve ve net bir şekilde cevaplar verip içimde hiç bir şüpheye yer bırakmayan doktoruma çok teşekkür ediyorum. Ameliyat sonrasında burnumda gördüğüm sonuç; beklediğimden çok daha güzel oldu. İşini en iyi şekilde yapan doktorum için her geçen gün çok doğru bir seçim yapmışım diyorum.

T... 3 yıl
StarStarStarStarStar

Hem hekim Olarak hemde insan olarak cok değer verdigim bir insan işinde son derece duyarli ve basarili bir doktor ilgi alakasi yüksek kestirip atmıyor her soruyu özenle cevaplar iyiki Yollarımız kesişmiş sihirli elleriyle burnuma dokunan iyi. Kalpli doktorum

Hastalığınız & Tedavimiz
 • Burun Estetiği Ameliyatı
 • Bademcik ve Geniz Eti Ameliyatı
 • Baş ve Boyun Kanserleri Ameliyatı
 • Allerjik Rinit Tedavisi
 • Tampon Kullanmadan Burun Kemiği Ameliyatı (Septum Deviasyonu)
 • Burun Eti (Konka) Ameliyatı
 • Kronik Orta Kulak İltihabı (Kronik Otit Media)
 • Kulak Zarı Ameliyatı
 • Otoskleroz (Kulak Kireçlenmesi) Ameliyatı
 • Kulak Tüpü Ameliyatı
 • Endoskopik Sinüs Cerrahisi (Sinüzit Ameliyatı)
 • Endoskopik DSR (Tıkalı Gözyaşı Kesesi ve Kanalı Ameliyatı)
 • Horlama Uyku Apnesi Ameliyatları
 • Radyofrekans Ameliyatları
 • Ses Teli Polip ve Nodül Mikrocerrahisi
İletişim Bilgileri

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.