Giriş Yap
Hesabın yok mu? Yeni Bir Hesap Oluşturun
Hesap Oluştur

"Hesap Oluştur" butonuna basakrak Gizlilik Metnini'nı, Üyelik Sözleşmesini, Site Kullanım Şartlarını ve Rıza Metni’ni kabul etmiş sayılırsınız.

  Hesabın var mı? Giriş Yap
  Hekim Girişi

  Robotik Cerrahinin ne Gibi Avantajları Vardır? Doç. Dr. Özgür Çakmak

  Robotik cerrahi geleneksek konvansiyonel yöntemlere göre en büyük avantajı yara yerlerinin küçük olması, hastanın kendisine çok daha erken dönemde gelmesi, çok daha az ağrı hissetmesi ve günlük yaşama çok daha erken dönmesi gibi artıları vardır. Bunun yanında robotik cerrahide yaklaşık 10 ile 15 kat büyütme olacağı için cerrah da çok rahat çalışır. Hem cerrah hem hasta için artıları olan bir yöntemdir. 

  Detaylı Bilgi İçin Doç. Dr. Özgür Çakmak ile İletişime Geçin.

  Online Görüşün

  Tebrikler.

  Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
  Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

  Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

  Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

  Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
  Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
  Hasta Yorumları
  5 StarStarStarStarStar 5 yorum
  Yorumunuz gönderildi.
  Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
  Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
  E... 6 saat
  StarStarStarStarStar

  Doç. Dr. Özgür Çakmak ile 76 yasindaki babamin prostat buyumesi teshisi nedeniyle bir tanidigimizin tavsiyesi uzerine tanistik Babam ayrica kalp hastasi oldugu icin, ameliyat olmanin riskleri nedeniyle tedavisini bir suredir ertelemekte ve idrarini yapamadigi icin sondaya bagli olarak yasamakta idi. Medicana International İzmir Hastanesi’nde gerçekleştirilen “kapali prostat cerrahisi” sayesinde, babam ameliyat sonrasi anestezi etkileri olmadan, agrisiz, kanamasiz bir operasyon gecirip bir gece musaade altinda kaldiktan sonra hastaneden taburcu edildi. Babama gore doctor bey bir mucize gerceklestirdi cunku kendisi ameliyat oldugunu bile anlamadan, sondasiz; ve herhangi bir idrar kacirmasi olmadan; hızlı bir şekilde toparlayarak normal sosyal hayatina tamamen geri dondu. Doktorumuza ne kadar tesekkur etsek azdir. Kendisinin pozitif enerjisi, isine karsi sahip oldugu heves-cosku, hastasina yaklasimi, aciklamalari, kisa surede 24/7 cevap verdigi telefon mesajlari, operasyondaki başarısı, operasyon sonrası takibi, göstermiş olduğu birebir ilgi ve alakası, hastanin sahip oldugu diger hastaliklari ile ilgili diger doktorlar ile koordineli calismasi ile farklı ve özel bir hekim olduğunu hissettirdi. Izmir'de boyle yetenekli, tecrubeli bir doktorun varligi bizi hem mutlu etti, hem de bize guven verdi. Kendisine mutesekkiriz. Basarilarinin devamini dileriz.

  M... 1 gün
  StarStarStarStarStar

  Ailemdeki prostat kanseri öyküsü nedeniyle rutin kontrollerim sırasında PSA değerimin yüksek çıkması ve yapmış olduğu muayene sonucu değerli Hekimim Doç.Dr.Özgür Çakmak MR ve patoloji neticelerinin ışığında robotik cerrahi yöntemiyle başarılı bir ameliyata daha imza attı. İlk gün itibariyle göstermiş olduğu güler yüzlü yaklaşımı, tedavi prosedürleri hakkında vermiş olduğu aydınlatıcı bilgisi, operasyon sonrasındaki postoperatif takibi ,göstermiş olduğu birebir ilgi ve alakası ile farklı ve özel bir hekim olduğunu hissettirdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Prostat sorunu olan herkese tavsiye ediyorum.

  Z... 7 gün
  StarStarStarStarStar

  Doç.Dr.Özgür Çakmak'la 17.09.2021 tarihinde ilk görüşmemizi öneri üzerine gerçekleştirdim.Daha önceden yapılan analizlerimi kendilerine sundum.Mevcut analizleri inceleyip durumumla ilgili detaylı bilgilendirmeyi açık bir dille sundu.Prostat ameliyatları ile ilgili görseller ışığında benimle ilgili yapılacak ROBİTİK CERRAHİ YÖNTEMİ İLE PROSTATEKTOMİ AMELİYATINI benim anlayayacağım bir berraklıkta detaylı olarak anlattı. Benim bu yöntemle tanışmamı sağladı.Gerekli muayene sonucu beni ameliyata ikna edip ve yüksek moral etkisi yarattı.Bu moralle yapmam gereken tetkikleri istedi. Ameliyat tarihimi benden de görüş alarak 07.10.2021 perşembe günü olarak kararlaştırdık. İlk tanışma ile başlayan sıcak yaklaşımı,konu hakkında açık ve detaylı bilgi akışı, ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası devam etti.İstediği tettikleri yaptırıp sonuçlarını doktorum Özgür Çakmak'a ilettim.Görüşmelerimiz sıklaşmaya başladı.Ayrıca AMELİYATLA İLGİLİ HERTÜRLÜ KOMPLİKASYONLARI bu görüşmelerimizde anlattı.Tüm sonuçları en ince detayına varıncaya kadar incelemesi beni ameliyata hazır hale getirdi.07.10.2021 tarihinde hastane odamda ameliyat öncesi ziyaretleri benim yüksek bir moralle ameliyata girmemi sağladı. ROBOTİK CERRAHİ YÖNTEMİ İLE PROSTATEKTOMİ AMELİTATIM 07.10.2021 perşembe günü saat 16.10-20.10 arasında yapıldı.Doktorumun özgüveni ile beni iyi hazırlaması sonucu harika sayılacak bir ameliyat oldu.Ameliyat öncesinde olduğu gibi ameliyat sonrasında da sağlığımla günlük ilgilendi ve tüm pansumanlarımı kendisi yaptı.Sağlığım gayet iyi olduğu için 10.10.2021 tarihinde sabah hastane çıkış işlemimi yaptı.Şuan çok iyiyim.Doç.Dr.Özgür Çakmak'a teşekkürlerimi iletir,başarılarının devamını dilerim. Sonuç olarak benim konumumdaki(prostat kanseri)rahatsızlığı olanlara veya tanı konulmuş hastalara önerim,ROBOTİK CERRAHİ YÖNTEMİ İLE PROSTATEKTOMİ AMELİYATI İÇİN Doç.Dr. Özgür Çakmak'tır..Sevgi ve saygılar...

  D... 7 gün
  StarStarStarStarStar

  Daha önce aynı hastanede çalışma şansına eriştiğim Doç.Dr.Özgür Çakmak hem meslektaşlarının arasında hem de hastaları tarafından çok sevilen ve çok saygı duyulan bir meslektaşımdı. Kendisi Medicana International İzmir’e geçtikten sonra da hem başarılı hem meslek etik ve ahlakında örnek olarak kariyerine devam ediyor. Babamın prostat ameliyatı salgın nedeniyle devamlı ertelendiğinden ve bu sırada Doç.Dr.Özgür Çakmak yeni hastanesinde çalışmaya başladığından dolayı babamın çok sayıda seçenek sunmama karşılık Özgür Bey’den vazgeçmemesi kendisinin hasta-hekim ilişkisinde kurduğu çok başarılı iletişime unutulmaz bir örnek oldu benim için. Diğer taraftan Türkiye’de en önemli Robotik Prostat Ameliyatı (Robotik Adenomektomi-RAPA) deneyimine sahip Üroloji uzmanlarından biri olduğunu bildiğim için ve bu ameliyat metodunun gerek ameliyat sonrası kısa dönem uzun dönem faydalarını ve avantajlarını hem bilimsel kaynaklardan hem de kendisinden dinleme şansım olduğu için gönül rahatlığı ile babamın ameliyatını kendisine emanet ettim. Ameliyat ve sonrasında ilgi ve alakası yanında başarılı bir operasyon sonrasında babamın sağlığına kavuşmasında emekleri için kendisine minnettarım. Umarım çok sayıda hastası kendisinin hem tıbbi hem insani becerilerine kendini emanet ederek sağlığına kavuşma şansına kavuşur. Diğer taraftan Medicana International İzmir hem idari hem de yardımcı sağlık personelleri açısından çok yardımcı ve anlayışlıydılar. Ameliyat sonrası bakım ve destek konusunda teşekkür ediyorum.

  A... 26 gün
  StarStarStarStarStar

  Uzun Süredir böbrek hastasıyım bir çok hekim ameliyat olmam gerektiğini söylüyor ancak ameliyatımı yapmak istemiyordu. Araştırma yaparken Özgür Çakmak hocam ile iletişime geçtim. Muayeneye gittiğimde tüm süreci kendisine aktardım. Doktor bey yaptığı muayene ve tetkiklerin ardından beni her konuda en küçük bir ayrıntıyı dahi atlamadan bilgilendirdi. Ameliyatımı yapabileceğini söyledi ve robotik cerrahi ile ameliyatımı gerçekleştirdi. 4 gün hastanede yattıktan sonra taburcu oldum. ameliyat sonrasında ve taburcu olduktan sonra dahi tedavime ilgili bir şekilde devam ediyor. Yapmam gerekenleri benimle iletişime geçerek kendisi anlatıyor. Çok iyi ve ilgili bir hekim Üroloji ile ilgili rahatsızlığı olanların mutlaka Doç. Dr. Özgür Çakmak ile tanıması gerektiğini düşünüyorum.

  TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

  TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

  TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.