Uzm.Psk. Berken Gündüz Hakkında

Uzman Klinik Psikolog Berken Gündüz İzmir Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi'nden mezun olduktan sonra çocukluk yıllarından beri hayali olan psikoloji bölümünü okumaya karar verdi ve İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdi.

İstanbul Kent Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisansı’nı “Engelli Bireylerle Çalışan Öğretmenler İle Normal Bireylerle Çalışan Öğretmenlerin Depresyon Düzeylerinin Karşılaştırılması” adlı çalışmasıyla 2020 yılında tamamladı. Yüksek lisans eğitimi sırasında dönemsel olarak Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Psikiyatri Servisi'nde Stajyer Klinik Psikolog olarak bulunmuştur. Bu esnada birçok poliklinik düzeyinde ve yatılı serviste hasta gözlemlemiştir.

Lisans mezuniyeti sonrasında çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde özel eğitime gereksinim duyan bireylerin gelişimsel süreçleri ve eğitimleri ile ilgili olarak hem kendilerine hem de ebeveynlere yönelik eğitim ve danışmanlık çalışmalarında yer almıştır. 2020 yılında gerçekleşen Ege Denizi Depremi’nde depremzedelere psikolojik destek çalışmalarında bulunmuştur. Üniversite hayatı boyunca çeşitli kurum ve kuruluşlarda (Çeşitli spor kulüpleri, Psikolojik Danışma Merkezleri, çeşitli sosyal sorumluluk projeleri vb.) stajyer olarak görev almıştır.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri dışında psikoloji alanında; Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği’nden Prof. Dr. Hakan Türkçapar ile ‘Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ne, Moxo Türkiye ve Neurotech Solutions ile ‘Moxo Dikkat Testi Uygulayıcı Eğitimi’ne, Türkiye Sağlık Vakfı ve UNICED’in ortak düzenlediği ‘MMPI Uygulayıcı Eğitimi’ne, Dr. Nevin Dölek’ten ‘Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi’ne, Türk Psikologlar Derneği ‘Sınav Kaygısı ve Travma Eğitimi’ne katılarak aldığı eğitim ve sertifikalarla kendini geliştirmiş, teorik ve pratik tecrübelerini verdiği çeşitli organizasyonlarda paylaşmıştır.

Psikoloji eğitimlerinin yanı sıra scouting alanında dünyanın en önde gelen derneklerinden olan Proffessional Football Scouts Association (PFSA)’dan; ‘PFSA Introduction Into Football Scouting’ ve ‘PFSA Level 1 Talent Identification in Football’ eğitimlerine katılarak aldığı sertifikalarla kendini ‘scouting’ alanında da geliştirmiştir. Aldığı eğitim ve sertifikalar doğrultusunda TrScouts bünyesinde scout olarak, ülkemizde oynamaya uygun olabilecek oyuncuları keşfetme, izleme, analizlerini yapma ve raporlama çalışmalarını devam ettirmektedir.

Tüm bunlara ek olarak farklı danışan gruplarıyla çalışmış, bilgi ve tecrübelerini bu yönde arttırarak ilerlemeye devam etmiştir. Çalışma alanları bireysel danışmanlık, çift danışmanlığı, ebeveyn danışmanlığı, spor psikolojisi (sporcu-takım-kurum) danışmanlığı olmakla birlikte bu konularda eğitim ve seminer çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda 2019 yılından beri ergen ve yetişkin bireylerde kaygı sorunları, özel eğitim gerektiren bireylerin eğitimi, öfke sorunları, depresyon, sosyal çekingenlik, özgül fobiler, ilişki sorunları, kişilik bozuklukları, yas ve kayıp süreçlerini yönetme, travma sonrası yaşanılan sıkıntılar gibi konularda danışan kabul etmektedir. Ekim 2021 itibariyle de kurucusu olduğu ‘Psikoloji Alsancak’ bünyesinde danışan görmektedir.

Hasta Yorumları
5 StarStarStarStarStar 26 yorum
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
A... 10 ay
StarStarStarStarStar

Seanslara başladığımızdan beri kendimi çok daha iyi hissediyorum. Kendisi çok ilgili ve anlattıklarınızı çok güzel dinliyor. Detayları o yerinde ve güzel yakalıyor. Ben çok memnunum ve kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Y... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Pandemi öncesinde görüşmeye başlamıştık Berken beyle. Profesyonel voleybolcu olmak isteyen kızım ile ilgili olarak başvurduk kendisine. Kızımız antremanlarda gösterdiği performansı maçlarda gösteremiyordu. Bu sebeple kendisiyle görüşmeye başladık. Berken beyin mental olarak destekleri sonucunda kızımız maçlarda performansını arttırmaya başladı. Seanslarımıza hala devam ediyoruz. Berken beyin spor psikolojisi alanında çok yetkin biri olduğunu yaşayarak gördük diyebilirim. Kendisine ilgisi için çok teşekkür ederim.

S... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Berken bey için sadece iyi bir psikolog diyip geçmek doğru olmaz. Kendisi çok iyi bir dinleyici ve güvenilir biri. Daha önceki terapi deneyimlerimde hep güven sorunu yaşamıştım. Ancak Berken bey bana o kadar güven verdi ki hiç aklıma bile gelmedi acaba ona güvenebilir miyim diye. Şuanda terapi sürecimiz devam etmekte ve kendimi her seanstan sonra daha güçlü ve iyi hissediyorum diyebilirim. Kendimdeki olumlu değişimleri ben farkediyordum zaten. Ama artık çevremde farketmeye başladı ve bu durum beni çok mutlu ediyor. Berken beye ve beni her zaman güler yüzleri ile karşılayan çalışma arkadaşlarına da ayrıca teşekkür ederim.

A... 1 yıl
StarStarStarStarStar

O kadar ilgili bir doktor ki kendisine hemen güveniyorsunuz. Daha sonra da analizleriyle size çok güzel bir şekilde yol gösteriyor. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum

B... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Berken Bey ile kaygı sorunum sebebiyle tanıştım. Kendisinden oldukça memnunum, gerçekten işinde uzman biri. Özellikle beni gerçekten dinlediğini hisettiriyor ve kesinlikle profesyonel biri. Tüm hayatımı etkileyen sorunlarımın azalmasında en büyük yardımcım oldu diyebilirim. Kendisine cok tesekkur ederim.

M... 1 yıl
StarStarStarStarStar

Berken beye bir arkadaşımın tavsiyesi ile ulaştım. Çok zor zamanlardan geçiyordum ve bana bu donemde cok yardımcı oldu. Bu sureci sağlıklı bi şekilde atlatmamın üzerinde çok büyük bir emeği var . Berken bey'in samimiyeti sayesinde rahat bir tedavi sürecim oldu. Kendisi gözüm kapali tavsiye edebileceğim bir doktordur.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
M...

merhaba 3,5 yaşında bir kızım var. öncesinde tuvalet eğitimi tamamlanmıştı, bu anlamda bir sıkıntısı yoktu öncelikle bunu belirtmekte fayda var. 2 gün önce kan alındı, bu esnada korktu o günden beri geceleri çiş kaçırıyor. neden olmuş olabilir. ne yapmalıyız yardımcı olabilir misiniz...

Uzm.Psk. Berken Gündüz Cevabı

Merhabalar, burada önemli olan nokta çocuğunuzun tuvalet eğitimini alıp almadığı. önceden bu anlamda eğitimini tamamladığını ifade etmişsiniz. Bu yaşadığınız durum hastanede yaşadığı korku ile de ilgili olabilir veta altında yatan başka bir sebep de olabilir. Etkili bir çözüm için alanında yetkin bir uzmandan yardım almak en doğrusu olacaktır.

Hastalığınız & Tedavimiz

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.