Psikoterapi Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar - Uzm.Kl.Psk. Berken Gündüz

Psikoterapi hakkında doğru bilinen yanlışlar: Terapistim her şeyi anlatır veya açarsam beni yargılar. Terapist bir yargı mensubu veya hakem değildir; sizi dinlemek, anlamak ve sizinle birlikte sorunlara çözüm bulmak için oradadır.

Terapist her zaman sizinle aynı fikirde olmayabilir, ancak bu sizi yargılayacağı anlamına gelmez. Terapide önemli olan onaylanmak veya reddedilmek değil, anlaşılmaktır.

Terapiye yalnızca hastalar gitmez. Terapiye gitmek için tanık konulmuş bir hastalığa sahip olmanız gerekmez; başa çıkmakta zorlandığınız herhangi bir sorun, ilişki zorlukları, boşanma süreçleri ve daha fazlası için terapi bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Terapistim tüm sorunlarımı çözmeli ve bana akıl vermelidir. Terapistin kesin çözümler sunması beklenen yaygın bir yanlış anlamadır. Terapi, farkındalığı artırmayı ve içgörü kazandırmayı hedefleyen bir süreçtir. Terapistin ana amacı, kişiye zorluklarla başa çıkma becerilerini kazandırmaktır.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Uzm. Klinik Psikolog Berken Gündüz ile İletişime Geçebilirsiniz.

Daha Fazla Video İçin Tıklayınız

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Psikoloğunuza sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
A...

merhaba, eşim Obsesif kompulsif bozukluk yaşıyor, tedavi süreci nasıl oluyor, ilaç tedavisi veriyor musunuz, seans ücretleriniz hakkında bilgi alabilir miyim

Uzm.Kl.Psk. Berken Gündüz Cevabı

Merhaba, daha sağlıklı bir iletişim için 05075331212 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim.

M...

merhaba 3,5 yaşında bir kızım var. öncesinde tuvalet eğitimi tamamlanmıştı, bu anlamda bir sıkıntısı yoktu öncelikle bunu belirtmekte fayda var. 2 gün önce kan alındı, bu esnada korktu o günden beri geceleri çiş kaçırıyor. neden olmuş olabilir. ne yapmalıyız yardımcı olabilir misiniz...

Uzm.Kl.Psk. Berken Gündüz Cevabı

Merhabalar, burada önemli olan nokta çocuğunuzun tuvalet eğitimini alıp almadığı. önceden bu anlamda eğitimini tamamladığını ifade etmişsiniz. Bu yaşadığınız durum hastanede yaşadığı korku ile de ilgili olabilir veta altında yatan başka bir sebep de olabilir. Etkili bir çözüm için alanında yetkin bir uzmandan yardım almak en doğrusu olacaktır.

Hasta Yorumları
Yorumunuz gönderildi.
Kişilik haklarına saygısızlık ve hakaret içermeyen tüm yorumlar yayınlanmaktadır.
Değerlendirme yaparak binlerce kişiye yol gösterin.
A... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Seanslara başladığımızdan beri kendimi çok daha iyi hissediyorum. Kendisi çok ilgili ve anlattıklarınızı çok güzel dinliyor. Detayları o yerinde ve güzel yakalıyor. Ben çok memnunum ve kendisine teşekkürlerimi sunuyorum.

Y... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Pandemi öncesinde görüşmeye başlamıştık Berken beyle. Profesyonel voleybolcu olmak isteyen kızım ile ilgili olarak başvurduk kendisine. Kızımız antremanlarda gösterdiği performansı maçlarda gösteremiyordu. Bu sebeple kendisiyle görüşmeye başladık. Berken beyin mental olarak destekleri sonucunda kızımız maçlarda performansını arttırmaya başladı. Seanslarımıza hala devam ediyoruz. Berken beyin spor psikolojisi alanında çok yetkin biri olduğunu yaşayarak gördük diyebilirim. Kendisine ilgisi için çok teşekkür ederim.

S... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Berken bey için sadece iyi bir psikolog diyip geçmek doğru olmaz. Kendisi çok iyi bir dinleyici ve güvenilir biri. Daha önceki terapi deneyimlerimde hep güven sorunu yaşamıştım. Ancak Berken bey bana o kadar güven verdi ki hiç aklıma bile gelmedi acaba ona güvenebilir miyim diye. Şuanda terapi sürecimiz devam etmekte ve kendimi her seanstan sonra daha güçlü ve iyi hissediyorum diyebilirim. Kendimdeki olumlu değişimleri ben farkediyordum zaten. Ama artık çevremde farketmeye başladı ve bu durum beni çok mutlu ediyor. Berken beye ve beni her zaman güler yüzleri ile karşılayan çalışma arkadaşlarına da ayrıca teşekkür ederim.

A... 2 yıl
StarStarStarStarStar

O kadar ilgili bir doktor ki kendisine hemen güveniyorsunuz. Daha sonra da analizleriyle size çok güzel bir şekilde yol gösteriyor. Kendisine teşekkürlerimi iletiyorum

B... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Berken Bey ile kaygı sorunum sebebiyle tanıştım. Kendisinden oldukça memnunum, gerçekten işinde uzman biri. Özellikle beni gerçekten dinlediğini hisettiriyor ve kesinlikle profesyonel biri. Tüm hayatımı etkileyen sorunlarımın azalmasında en büyük yardımcım oldu diyebilirim. Kendisine cok tesekkur ederim.

M... 2 yıl
StarStarStarStarStar

Berken beye bir arkadaşımın tavsiyesi ile ulaştım. Çok zor zamanlardan geçiyordum ve bana bu donemde cok yardımcı oldu. Bu sureci sağlıklı bi şekilde atlatmamın üzerinde çok büyük bir emeği var . Berken bey'in samimiyeti sayesinde rahat bir tedavi sürecim oldu. Kendisi gözüm kapali tavsiye edebileceğim bir doktordur.

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.