BBL ile Akne Tedavisi

Akne Nedir?

Akne, genellikle yüz, sırt, omuzlar ve göğüs gibi yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelerde görülen cilt sorunudur. Yağ bezlerinin tıkanması, ciltteki bakterilerin artması ve inflamasyon sonucu oluşur. Siyah noktalar, beyaz noktalar, sivilceler, nodüller ve kistler şeklinde görülebilir. Hem genetik faktörler hem de hormonal değişiklikler, stres, kötü beslenme alışkanlıkları gibi çeşitli faktörler akneye katkıda bulunabilir.

BBL ile Akne Tedavisi

BBL (BroadBand Light), yoğun ışık enerjisi kullanarak cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan bir yöntemdir. Akne tedavisinde, BBL ışığı, ciltteki bakterileri öldürür, yağ bezlerinin aktivitesini azaltır ve ciltteki iltihaplanmayı azaltır. Ayrıca, cilt yüzeyini pürüzsüzleştirir ve lekelerin görünümünü azaltır.

BBL ile Akne Tedavisi Nasıl Yapılır?

BBL ile akne tedavisi, genellikle klinik ortamlarda yapılan non-invaziv bir prosedürdür. Tedavi öncesinde, cilt tipiniz ve akne şiddeti değerlendirilir. Tedavi sırasında, cilt yüzeyine özel bir jel uygulanabilir ve ardından BBL cihazı cilde hedeflenen ışık enerjisini uygular. Bu işlem genellikle 20 ila 30 dakika sürer.

Kimler İçin Uygun?

BBL ile akne tedavisi, hafif ila orta şiddette akne yaşayan ve diğer tedavilere yanıt vermeyen kişiler için uygun olabilir. Tedavi, genellikle genç yetişkinlerden orta yaşlı bireylere kadar geniş bir yaş grubuna hitap eder. Ancak, hamileler ve ciltte enfeksiyon veya açık yaraları olanlar için uygun olmayabilir.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Op. Dr. Dilek Bağdatlı ile İletişime Geçebilirsiniz.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları

Henüz Yorumunu paylaşan olmamış.

İlk yorumunu paylaşan sen ol!

Yorumunu Paylaş

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.