Mezoterapi Uygulamaları

Mezoterapi, cilt problemlerini tedavi etmek veya cildi gençleştirmek amacıyla kullanılan bir tıbbi estetik uygulamadır. Bu teknik, cilt altına belirli vitaminler, mineraller, amino asitler, hyaluronik asit gibi besleyici maddelerin enjekte edilmesini içerir. Bu maddeler cildin ihtiyaç duyduğu besin ve nem desteğini sağlar, cilt hücrelerini uyarır ve cildin daha sağlıklı ve genç görünmesini sağlar.

Mezoterapi, genellikle şu alanlarda kullanılır:

  1. Yüz: Cilt yenileme, kırışıklık azaltma, cilt tonu eşitleme ve akne tedavisi gibi estetik amaçlarla yüz bölgesine uygulanır.

  2. Saç Derisi: Saç dökülmesini önlemek veya saçın büyümesini teşvik etmek amacıyla saç derisine uygulanır.

  3. Vücut: Selülit tedavisi, cilt sıkılaştırma, kilo kaybı tedavisi gibi vücut şekillendirme amacıyla çeşitli bölgelere uygulanabilir.

Mezoterapi genellikle ağrısız ve hızlı bir işlemdir ve kişiler genellikle hemen sonra normal günlük aktivitelerine geri dönebilirler. Ancak, kişinin cilt tipine ve uygulama alanına bağlı olarak hafif kızarıklık veya hassasiyet gibi yan etkiler görülebilir. Bu yan etkiler genellikle kısa süreli ve hafif şiddettedir.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Op. Dr. Dilek Bağdatlı ile İletişime Geçebilirsiniz.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları

Henüz Yorumunu paylaşan olmamış.

İlk yorumunu paylaşan sen ol!

Yorumunu Paylaş

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.