Genital Estetik

Genital estetik, kadınların genital bölge görünümünde ve işlevinde değişiklikler yapmayı amaçlayan bir tıbbi uygulama alanıdır. Bu prosedürler, estetik kaygılar, rahatsızlık veya işlevsel sorunlardan kaynaklanan talepler doğrultusunda gerçekleştirilir. Genital estetik, kadınların özgüvenini artırmaya, cinsel yaşam kalitesini iyileştirmeye ve bazı durumlarda fiziksel rahatsızlıkları gidermeye yardımcı olabilir.

Genital Estetik Nedir? Genital estetik, kadınların genital bölgesinin dış görünümünü ve yapısını değiştirmeyi amaçlayan cerrahi ve cerrahi olmayan prosedürlerin genel adıdır. Bu prosedürler arasında labiaplasti (labia minora veya majora yeniden şekillendirme), vajinoplasti (vajinal sıkılaştırma),  gibi işlemler bulunur.

Hangi Yaş İçin Uygun? Genital estetik prosedürler için yaş sınırı kesin olarak belirlenmemiştir. Ancak, adayların genellikle cinsel olgunluk dönemine girmiş olmaları beklenir. Estetik kaygılar veya işlevsel sorunlar nedeniyle rahatsızlık duyan ve bu durumu düzeltmek isteyen yetişkin kadınlar, genital estetik prosedürler için uygun adaylar olabilirler. Prosedür öncesinde, bir plastik cerrah ile detaylı bir danışma yapılması ve bireysel duruma uygun olarak en uygun tedavi planının belirlenmesi önemlidir.

Genital estetik prosedürler, kadınların fiziksel ve duygusal iyileşme süreçlerine katkıda bulunabilir. Ancak, her cerrahi müdahalede olduğu gibi, genital estetik prosedürlerin de riskleri ve potansiyel komplikasyonları vardır. Bu nedenle, adayların prosedür öncesinde plastik cerrahları ile detaylı bir değerlendirme yapmaları ve prosedür hakkında tam bir anlayışa sahip olmaları önemlidir.

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Op. Dr. Dilek Bağdatlı ile İletişime Geçebilirsiniz.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları

Henüz Yorumunu paylaşan olmamış.

İlk yorumunu paylaşan sen ol!

Yorumunu Paylaş

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.