Dolgu ile Meme ve Kalça Büyütme

Meme ve kalça büyütme işlemlerinde kullanılan dolgu maddeleri, son yıllarda giderek popülerlik kazanmıştır. Bu dolgu maddeleri, doku eksikliklerini ve şekil bozukluklarını düzeltmek için kullanılırken, aynı zamanda kadınların estetik beklentilerini karşılamak için alternatif bir seçenek sunmaktadır.

Bu dolgu maddeleri, insan dokusuyla tam uyumlu olan hidrofilik bir jel yapıya sahiptir. Bu jelin bileşimi %98 su içerir ve %0,9 sodyum klorid çözeltisinin deposu olarak işlev görür. Aynı zamanda %0,9 sodyum klorid damar içi uygulanabilen bir sıvıdır. Jel formunu alması için %2 oranında polyamid içerir. Hidrofilik jel dolguları, Avrupa'da 2004 yılından bu yana kullanılmaktadır.

Bu jel dolgu maddesi, uygulandığı bölgedeki kollajen ve elastin moleküllerini kendisine çeker. Bu sayede ciltte uzun süreli esneklik ve güç sağlar. Meme büyütme işleminde, jel dolgu maddesi meme dokusu altına uygulanırken, kalça büyütme işleminde fasya altına uygulanır.

Sonuçlar, uygulama yapıldıktan hemen sonra görünür hale gelir. Bu dolgu maddeleri, meme ve kalça bölgelerindeki hacim kaybını ve şekil bozukluklarını düzeltmeye yardımcı olurken, doğal bir görünüm sağlar. 

Detaylı Bilgi ve Randevu İçin Op. Dr. Dilek Bağdatlı ile İletişime Geçebilirsiniz.

Online Görüşün

Tebrikler.

Sorduğunuz soru başarıyla gönderildi.
Cevapları, Sorunuz & Uzmanın Cevabı sayfasından takip edebilirsiniz.

Direkt mesaj yazarak Türk Hekimi'ne soru sorun, bilgi alın veya randevu talep edin.

Lütfen soru alanında hasta adı gibi kişisel bilgilere, hekim, kuruluş veya ilaç isimlerine yer vermeyiniz!

Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili uzmana gönderilir. Sitemizde yayınlanmaz ve asla üçüncü kişilerle paylaşılmaz.
Sorunuz cevapladığında SMS bildirimleri gönderilecektir.
Hasta Yorumları

Henüz Yorumunu paylaşan olmamış.

İlk yorumunu paylaşan sen ol!

Yorumunu Paylaş

TurkHekimleri.com'da yer alan hasta yorumları, ilgili doktorun doğrudan veya dolaylı talebi olmaksızın, ilgili hasta tarafından özgürce yazılmaktadır. Bu web sitesinin temel amacı sağlık alanında kamuoyunun daha iyi bilgilenmesini sağlamaktır. TurkHekimleri.com bir başvuru hizmeti değildir ve herhangi bir Sağlık Hizmeti Sağlayıcısını tavsiye etmemektedir veya desteklememektedir.

TürkHekimleri.com sitesindeki içerikler tamamiyle bilgilendirme amaçlıdır. Gerçek doktor kontrolünün ve muayenesinin yerini tutamaz. Bu sitedeki bilgilerin hekim kontrolü olmaksızın uygulanması durumunda oluşabilecek her tür şikayet ve durumdan TürkHekimleri.com sorumlu tutulamaz. En doğru teşhis için lütfen doktorunuza muayene olunuz.

TürkHekimleri.com, site içeriğinde 1219 Sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanun'un 24.maddesi ve Tıbbi Deontoloji Tüzüğü'nün ilgili maddelerine uymaya söz vermiştir.